Przegrzewanie procesora

dzis komputer chodzil caly dzien jak zresta prawie codzienie, uzywam laptopa porcesoe p4 2,80ghz… wieczorem wylaczylem komputer a po ponownym uruchomieniu szybko sie nagrzal i wentylatorek chodzi prawie caly czas… tak zaobaczylem w wlasciwosci i pisze ze procesor p4 3,4 ghz pozniej sie tak rozgrzal sie sie komp wylaczyl… po wlaczneiu znow mam to samo 3,4 i sie szybko nagrzewa… sprawdzilem w dokumentacji musze miec 2,80 tak wynika z dokumentacji i z tego co wiem bo przeciez to poprostu sie wie.

PS.przy porcku jest tak goraco ze sie poparzyc idzie :? :shock:

Co to za laptop - ma wentylator na procesorze ?

Procesor może się przegrzać w wyniku nagromadzenia

kurzu w szczelinach wentylatora lub jego uszkodzenia

aristo 2600 ale ze zmieniana konfiguracja wiec z tegot o chyab tylko plyta zostala i grafika… wentylator jest, i miedziany radiator

  • Sprawdź działnie wentylatora

  • Może być cały zakrzony w środku

  • Zobacz, czy są czyste wloty i wyloty powietrza

Jak masz 3,4 z 2,8 GHz no to tylko sie cieszyc i radować :smiley:

Zapewnij mu lepszy dostęp do powietrza, mój kumpel często kłądzie laptopa na krawędziach dwóch ksiązek albo na gróbych mazakach, zeby miałlepszy dostęp do powietrza. ponoć daje mu to kilka stopni :]

A w biosie sprawdź ustawienia procka czyli mnożnika i FSB,może się przestawiło i masz przetaktowanie procka i w konsekwencji wzrost temperatury procka.

Noteboki mają dodatkowe aplikacje które sterują pracą procka zależnie od obciążenia lapa aby oszczędzać energie,może tu coś nie gra.

Poczytaj manuala do lapa i sprawdź.

Zadzwoń do dobrego serwisu lapa i zapytaj.

rano dalej mam 3,4 a jak odpalilem na smych bateriaach jest 2,80 :roll:

pozniej znow na zasilaniu z siecii i jest 3,40 :shock:

ktora to opcja? :oops:

To wygląda że nie bios i jest bardzo dziwne.Dzwoń do serwisu i nie używaj lapa.

Możliwe że coś z zasilaczem lub płytą główną.

Bios poczytaj manual do lapa masz opis,każdy bios ma inne opcje.

http://benchmark.pl/artykuly/bios_guide … setup.html

http://www.agavk.p9.pl/strony/win_bios.php

znalazlemw biosie cos z mnoznikami i voltami… dalem na standard i mam tak jak bylo przy kupnie… :smiley: kom soe uspokoil i sie nie grezeje jak przy 3,4 ale i chyab wolniej pracuje… wrocil do normy po kupnie. Dziekuje wszytkim za pomoc :smiley:

dobrze, ześ szybko zareagował, szybko mozna uśmiercić laptopa, bez odpowiedniego przygotowania do kręcenia :wink:

tyle ze ja tego nie krecilem… nigdy nie bylem w biosie… wtedy pierwszy raz