Przegrzewanie Procesora

(Toster012) #1

Cześć! Mam mały problem, a w zasadzie to duży. Chodzi o przegrzewanie się procesora tutaj macie: SS szczerze powiedziawszy, ja sam nie wierze w to, że taka temperatura może być bo kompa by mi spaliło. Jak myślicie, od czego to może zależeć? Z czujnikami coś nie tak? Proszę o pomoc i jak to naprawić.

(Piter9713) #2

Wydaje mi się, że masz po prostu uszkodzone czujniki. -26 jest niemożliwe do osiągnięcia na chłodzeniu powietrzem (chyba, że masz chłodzenie ciekłym azotem :slight_smile: ) a 100^C na prockach nowszych od P4 również ciężko osiągnąć. Chłodzenie masz założone dobrze? Zdejmowałeś je wcześniej, bądź robiłeś coś przy nim?

(Toster012) #3

Chodzi Ci o radiator tak? Tak, zdejmowałem go gdy czyściłem i zawsze starannie z powrotem zakładałem, a w którym miejscu znajdują się czujniki?

edit: szczerze powiedziawszy, radiator jest luźno założony i wisi tak jakby był na pokaz, wiadomo wentylatorek się kręci, ale strasznie luźno wisi.

(kalitt) #4

Temperatura ujemna jest wtedy gdy wartość jest poza zakresem. Wiem bo sam tak miałem.

Dobrze masz zamocowany radiator? Czy to chłodzenia pasywne czy aktywne?

(Piter9713) #5

Czujnik temperatury CPU znajduje się, z tego co pamiętam, w samym procesorze. Co do reszty sensorów - zależy to od konkretnego modelu płyty głównej.

Czy po czyszczeniu radiatora nałożyłeś pastę termoprzewodzącą?

(Lewanxd) #6

Z tego co pamiętam pod procesorem znajduje się jedna termodioda

(Toster012) #7

Właśnie pasty termoprzewodzącej nie wymieniałem. Ta wydaje mi się być jeszcze dobra, w najbliższym czasie jak tylko dostanę jakąś kasę to skoczę do najbliższego sklepu gdzie będzie pasta. To jest aktywne chłodzenie.

(SuperGT) #8

Spójrzcie na napięcie na lini v12, nie za niskie? :slight_smile:

(Piter9713) #9

Programowe odczyty mają się zazwyczaj nijak do rzeczywistości ;).