Przegrzewanie się Chipsetu P31

a wlasnie a gdzie mi sie pokaze ze np ramy sa zepsute?

dam na 2 h tego mem testucha :stuck_out_tongue:

Zombiak , przypominam że na forum nie piszemy posta pod postem, używaj funkcji edytuj. Każdy następny post pod postem spowoduje usuniecie bez żadnej informacji.

Proszę: http://img.wklej.org/images/10245Memtest86pic.jpg

Na żółto liczba błędów, na zielono liczba przebiegów.

Wyszlo mi ze mam 15 bledow po 2,5 godzinnym uzyciu zaraz dam screena -,-

sl271566yb9.th.jpgthpix.gif

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Oddac ramy na gwarancji?

to dlatego pokazuje się np ati2vdiag? czy to akurat spowodowane bledem karty graficznej? !!

bo zaraz się dowiem ze karta graficzna tez zepsuta :confused:

to masz odpowiedź - RAM do hasioka i kupić nowy trzeba…

nie no na gwrancji są nowki nie śmigane mają jakies 5 dni :stuck_out_tongue: zadzwonie do typa zeby mi wymienił i będzie git - gwarancja dożywotnia ~~

ALE czy przez to moze pojawiac sie ten blad ati2vdiag? jest to bardzo ważne ponieważ nie chcę mieć znów jakiś nieprzyjemnośći :((

Jeżeli w/w plik wywołał driver irql not less or equal, to tak…

a moze mi ktos sprawdzic te bledy co dalem bo ja sie kompletnie nie znam

A właśnie ramy wysle temu typowi w poniedzialek a wiec do jutra mam czas i pytanie sie nasuwa:

Czy moge wyjac 1x ram ? i moze akurat ten ram bedzie mniej uszkodzony ?! i wtedy pogram w cos cokolwiek typu yahoo.com :smiley:

Raporty już sprawdzałem. Diagnoza niejednoznaczna (duża losowość błędów) :stuck_out_tongue: , tj oprogramowanie Symanteca+sterowniki od karty graficznej+hardware

Najpierw zajmij się hardwarem, czyli najwidoczniej pamięcią. Zrób jeszcze raz test pamięci, ale każdej z osobna. Jeżeli, przy którejś będzie zero błędów, spróbuj pograć i zobacz, czy wysypie się sterownik od karty graficznej.

OMG !!

Pograć sobie możesz w co tylko chcesz, ale jeden błąd spowoduje, że z czasem i tak system padnie. System raz coś odczyta z tego obszaru, będzie pierwszy błąd, drugi raz, drugi błąd, aż w końcu sobie nie poradzi i się zrestartuje. Mnie jeszcze martwi ten chipset. Jeżeli będą występować błędy 9na każdej z pamięci, z osobna), to obniż szynę (FSB) oraz włóż tylko jeden moduł pamięci (ten co miał najmniej błędów) i sprawdź co się wtedy dzieje.

ja się tam nie martwie na plyte glowna mam 15 dni jeszcze a na pamieci jakies 5 lat :stuck_out_tongue:

ja mam ustawione 200fsb bo tyle moj proc wymaga tzn, normalne poczatkowe ustawienie ;p

szczerze? to ja nie wiem czy ten chipset jest naprawde taki gorący… ma gdzieś z 50-60stopni przy czym proc 25* wiec hmm?

Sprawdzilem jeden ram i mial 0 errors ( przeszło 2,5 par tzn tego wiecie… 2,5 razy poszlo sprawdzenie )

drugiego nie sprawdzam - wiadomo wina drugiego :stuck_out_tongue: moze sprawdze pozniej

i teraz pytanie:

Czy wysylac tylko ten drugi czy oba?

skoro pierwszy CHYBA działa normalnie to po co wysylac go ? a po 2. jakbym wysłał oba to bede czekał 21 dni Na paczke O_O

kolejny miesiac bez kompa? :confused:

wiec jak wysylac oba czy jeden?

Zrób tak, jak pisał cosik_ktosik, czyli zostaw w kompie tylko tą sprawną kość i sprawdź, czy dalej będą się pojawiały błędy…

UWIELBIAM WAS ! TERAZ WARCRAFT 3 dziala mi spokojowo :smiley: normalnie sie zaiweszal po 2 sec wejsciu do gry teraz gram juz 5 min i jest okej !!

Btw: czemu mi sie ciagle fire fox zawiesza? :confused: ( po 120mb ramu zajmuje mi czasami przy zwieszce i 50% proca )

a tak kocham firefox’a

Co do tej kosci:

Czyli wyslac tylko tą drugą? :slight_smile:

DZIEKI ZA WSZYSTKO !

Tak mi się wydaję bo moim zdaniem nie ma już wątpliwości - winowajcą jest kość pamięci…

Jak kupiłeś komplet to wysyłaj komplet - nie wiem, czy zechcą egzekwować gwarancję…

wszystko jest juz okej tylko martwi mnie ten chipset - MOZE TAK POWINNO BYĆ?

jakieś 30 min temu podczas testu tego chipset mial jakieś z 70* bo 2 sec wytrzymalem tylko trzymając zdziwilem sie bo normalnie tak z 5-7 sec :stuck_out_tongue: boje sie pomyslec jakbym wlaczyl orthosa to pewnie by mi wyje*** kompa :confused: co mam zrobic z tym chipsetem? kupic nowe chlodzenie? a jak kupie nowe lepsze chlodzenie np hmm jakies z wiatrakiem miedz a nadal bedzie tak gorący ( ten nowy ) radiator to co to oznaczalo by? EXTRA FAST CHIPSET? :smiley: