Przegrzewanie się GeForce 9600GT

Witam : )

Ostatnio mam mały, a raczej duży problem z moją kartą graficzną - GeForce9600GT, a mianowicie po prostu się przegrzewa. W spoczynku temperatura osiąga ok. 85 stopni a podczas np. grania w jakąś grę już 115 stopni. Podczas pracy (np. wspomnianej wcześniej gry) karta się wyłącza i nic nie można zrobić (tylko reset). Co mogę w takiej sytuacji zrobić ?

Wentylator na karcie się kręci?Wyczyścić kartę z kurzu,radiator itp,nałożyć nową pastę.

Kręci, kręci : ) Wszystko wyczyściłem, pastę nałożyłem. Może czujnik temperatury na karcie się zepsuł ?

Dotknij palcem czy radiator jest gorący.Być może wentyl nie zwiększa obrotów pod obciążeniem.Chłodzenie prawidłowo zamontowałeś?

Podczas wysiłku karty ustawiam wentylator na 100% - temperatura zmienia się nieznacznie, jakieś 5 stopni w dół. Chłodzenie zamontowane poprawnie : )

Jaką pastą posmarowałeś grafikę?

i lepiej nie baw się ze zmienianiem prędkości wentyla

Podkręcałeś kartę?

Nic nie podkręcałem : )

Witaj,

czy nałożyłeś prawidłowo pastę? Nie wiem, idioty z Ciebie robić nie będę i sugerować, że starej nie zdrapałeś nie będę, ale może jest jej za dużo lub też za mało ;)?

Druga sprawa - jak wygląda wentylacja w obudowie? Gdzie jakie wentylatory co robią. Może np. kable zasłaniają wlot powietrza i karta się dusi?

Bardzo niebezpieczne temperatury jak na taką kartę. Przede wszystkim tak jak radzi sla17 sprawdź wentylacji obudowy (poza tym co to za obudowa?). Poza tym podaj link do posiadanego modelu karty graficznej.

Ma obudowa to CoolerMaster Elite 330 a karta MSI GeForce 9600GT

Wentylacja obudowy wydaje się dobra, zważając jeszcze na fakt, iż kiedyś wszystko działało wyśmienicie. Po włączeniu komputera (zimny start po nocy) temperatura karty wynosiła ok. 80 stopni. Problem z ta kartą zaczął się po tym, jak któregoś dnia przeczyściłem cały komputer. Może przypadkowo uszkodziłem czujniki zamontowane na karcie ?

Jakim programem odczytujesz temperatury?

Evega Precision + GPU-Z : )

A sprawdź programem HWmonitor.

W tym programie co podałeś wyświetla się tylko dysk twardy - nic innego nie ma :

Nie możliwe…

To spróbuj Everestem.

Ciężko w to uwierzyć…A w HWInfo32?

Ile mam tłumaczyć - w każdym programie pokazuje się ta sama temperatura karty (+/-). Sama karta nie jest aż tak gorąca, więc sądzę, że czujniki szwankują.

To po co pytasz skoro wiesz że masz uszkodzony czujnik?

My próbujemy Ci pomóc, a tobie jeszcze źle…

115 stopni raczej nie możliwe u mnie 80 stopni i jak przekroczy to o 0.5 stopnia karta się wyłącza sprawdź na innych wersjach sterownika może one coś mieszają