Przegrzewanie się grafiki i zawiechy systemu

Witam od paru dni pojawił się problem objawiający się zawieszaniem się PCta.

Od razu na wstępie podam konfig. kompa:

Pentium DualCore E5400, 2700 MHz

2GB ram Kingston

Grafika GeForce 210 1024/128

Płyta Asus P5G41T-M LX2

Wszystko zaczęło się od grania, w czasie gry (Euro truck Simulator, średnie detale), komputer się zawiesił całkowicie, nie reagował na nic, tylko reset tak jak by pomagał. W czasie tej zawiechy LCD przechodził w tryb czuwania więc podejrzewam że to właśnie k. graf. winna. Temperatura nie ciekawie wygląda, odpaliłem grę i po chwili grania temperatura utrzymuje się w granicach 100-105*C, przy normalnej pracy, chwilę po włączeniu temp. utrzymuje się przy 90-95*C. Wyczytałem że powinno być max 70*C w czasie grania. Prawda ?

Wracając do problemu, komputer zawiesza się nie tylko w czasie grania, zdarza mu się też przy serfowaniu w necie. Draga sprawa to przy szybszym przeskakiwaniu miedzy programami, kartami w przeglądarkach itp. to na monitorze pojawia się tak jak by widmo obrazu , litery, zdjęcia itp. są przesunięte w bok względem oryginalnych i wszystko w zielonych kolorach. Zdarza się też lekkie drganie obrazu. Wydaje mi się że to będzie spowodowane wysoką temperaturą.

Jeśli tak to co kupić z chłodzenia do GeForce 210, obecnie jest tylko aluminiowy radiator ? No, a jeśli nie to co to może być ? K. graf. jest na gwarancji (3tyg temu kupiona), wiec może w takim przypadku oddać ją na gwarancje?

Z góry dzięki i liczę na szybką pomoc.

Oddawaj na gwarancję.Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać,temperatury za wysokie.Czyściłeś komputer w środku z kurzu?

Tam praktycznie nie ma kurzu, grafika jak i cały komp maja około 3 tyg. :slight_smile:

No więc nie ma wyjścia jak tylko ją oddać.Można by było samemu coś na to zaradzić,ale jak zaczniesz grzebać przy karcie to stracisz gwarancję :slight_smile: