Przegrzewanie się karty graficznej i montaż chłodzenia

Witam. Jak w temacie mam problem z kartą graficzną ponieważ się strasznie przegrzewa a nie wiem jak zamontować chłodzenie w obudowie by obniżyło temperaturę wewnątrz. Moja karta to NVidia GeForce 9500GT Series z pasywnym chłodzeniem. Natomiast obudowa to Grafit 3000. Czytałem że można dokupić wiatraczek i zamontować na “żeberkach” na tej karcie. Myślałem o tym wiatraku:

http://allegro.pl/arctic-cooling-f12-pr … 35275.html tylko że będzie problem z zamontowaniem. Co myślicie o opaskach zaciskowych?? A po drugie to nie ma w tej obudowie żadnego wiatraku, no prócz wiatraka na procesorze no i w zasilaczu. Co myślicie by jeszcze kupić jeden i zamontować z tyłu komputera by wydmuchiwał ciepłe powietrze z wewnątrz czy lepiej zamontować na dole by wdmuchiwał zimne powietrze?? Proszę Was pomóżcie!!

Co do wiatraków w obudowie zamontuj i na przodzie i na tyle, sporo daje:), opaski to jedyny słuszny montaż takiego chłodzenia, powinno zbić temperaturę dosyć mocno, wyczyść też obudowę z kurzu, i zmień pastę termo przewodzącą na podzespołach, ta fabryczna ma już lata świetności za sobą.

A tą pastę to np na jakich podzespołach się zmienia? Bo tak naprawdę pierwszy raz słyszę o niej.

Jak wentylator pomoże to nic nie zmieniaj.

Jeśli byś chciał zmienić pastę musiał byś ściągnąć radiator, wyczyścić, nałożyć nową (ile i jak to zobacz np. na YT) i zamontować radiator z powrotem.

Tak na marginesie nie spotkałem się z pasywnym chłodzeniem (sam radiator) dla trochę nowszych kart niż GF serii 4 (32 i 64MB VRAM). Fabrycznie tak było?

procesor,chipset i na grafice

ra-v , mam pasywnego radeona HD 4850 :wink:

Chłodzenie fabrycznie pasywne. Tak już było gdy na gwarancji wymienili mi kartę.

Dodane 08.07.2012 (N) 15:12

Ja jeszcze tak co do tego chłodzenia bo mówimy o 3 wiatrakach a z tego co się orientuje to wiatraki są na wejścia 3 pinowe i 4 pinowe. Posiadam płytę główną Gigabyte GA-M61SME-S2 i mam dylemat czy po prostu jest na niej ta odpowiednia ilość wejść by te wiatraki zamontować. Szukam właśnie w google ale tam nic sensownego nie pisze :confused:

możesz zawsze kupić przejściówkę o taką http://allegro.pl/aab-c16-przejsciowka-do-wentylatora-3-pin-4-pin-i2454023257.html

Na 7 stronie jest pokazane że jest tylko 1 CPU fan connector, na szkicu widać że 4-pinowy.

http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_ga-m61sme-s2_2.0_e.pdf

Możesz kupić przejściówkę molex --> wentylator 3 lub 4 pin.

Dodano 15:25

O właśnie wyżej masz napisane;-)

Myślicie że to “zdało by egzamin”:

http://allegro.pl/silentiumpc-multiconn … 01299.html

??

Bo zależałoby mi na 3 złączach 3 pin.

Będzie ok, tyle ze będziesz musiał kupić wiatraki na 3 pin i tyle.

Aha dziękuje. Rozejrzałem się i chciałbym kupić taki wiatrak:

http://allegro.pl/arctic-cooling-arcitc … 68967.html

ale nie wiem gdzie podłączyć czujnik termiczny z tego wentylatora :confused:

ja u siebie mam go położonego tak jakby na kablach od zasilacza

Aha to rozumiem już o co tu chodzi. Dziękuje bardzo. Bez Was nic bym chyba nie zrobił. Dzięki wszystkim za wszelką udzieloną mi pomoc.