Przegrzewanie się komputera bardzo proszę o pomoc!

Witam… Jestem posiadaczem fajnego komputera parametry w zdjęciu

mam problem z temperaturą komputera a dokładnie to corów, strasznie mi sie nagrzewają !

a i tutaj mam test sprawności i zdjęcia

c9746462.bmp

ed867562.bmp

komp jest odkurzony dbany defragmentowany raz w tygodniu czyszczony wszystko co można to jest robione, serio, dban o to cudeńko, bo sam je złożyłem

dzisiaj napięcie w biose zmieniłem na wyższe ( napięcie gdzie się da na 0,2V albo 0,3V ( mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi to jest w tej ostatniej zakładce na dole )

, aa no i wyjąłem chłodzenie od corów bo chciałem sie przyjrzeć czy może jest coś nie tak nie wiem… aczkolwiek to nic nie dało, a wrecz przeciwnie jeszcze temperatura sie powiększyła.

Bardzo proszę o pomoc bo nie mam pojęcia co wystrzeliło mu!!

btw. co to jest to pomiędzy hchłodzeniem corów ( tym metalowym pod wiatraczkiem) a na corze - taka plamka, to jest pasta termo?

Dodane 28.06.2009 (N) 21:39

dodatkowo oddam że chodzi mi o to że temperatura tamta jest podczas testów, aczkolwiek jak gram np: w World of Warcraft albo jakieś inne wymagające gry to też się strasznie na grzewa… proszę o pomoc ! sam sszukałem kupe czasu ale nie znalazłem nic konkretnego… nawet biosa chciałem zupdatować ale to napewno nie ma wpływu…

tak to jest pasta termoprzewodząca, przy każdym zdjęciu radiatora trzeba ją nałożyć na nowo usuwająć jednocześnie pozostałości starej

no to już wiem w czym może być problem…

Dodane 28.06.2009 (N) 21:55

■■■■■■■ a generalnie czemu taka temperatura mi wyskakuje ? ;/

jeśli nie ma “przewodzenia” między rdzeniem procesora a radiatorem to nic dziwnego że się przegrzewa, dotknij radiatora- na pewno jest zimny

Dodane 28.06.2009 (N) 22:13

jak najszybciej nałóż nową pastę termoprzewodzącą - takie temp nie są dobre dla procesora

hmmm a karta graficzna jak mi dochodzi czasem do 65 stopni ? ;/

to nie jest jeszcze źle, pewnie masz słabą wentylacje w obudowie…

mam 3 xD wiatraczki z każdej strony praktycznie + trzeba doliczyć te od kg + procka + zasilacza

masz uporządkowane wszystkie kable w obudowie i dostatecznie duży odstep pod grafika?

tak jak wcześniej pisałem temp. nie jest zła, ja mam ok 60st, jak chcesz mieć jeszcze mniejszą to zmień chłodzenie…

bardzo dziękuję za pomoc wam :slight_smile: