Przegrzewanie się komputera w czasie gier


(Romekilol) #1

Witam.

Mam problem a więc gdy gram w grę  lub normalnie siedzę na internecie to mi komputer się przegrzewa i mam duże temperatury i coś mi też laguje komputer a najczęściej pojawia się ten problem jak włączę grę to są wysokie temperatury i się przegrzewa czyli głośno chodzi. Proszę o pomoc jak mam ten problem rozwiązać i co mam zrobić.


(drunkula) #2

Wyczyścić, wymienić pasty. Albo oddać na serwis aby to zrobiono.


(Romekilol) #3

ale jest nowy


(drunkula) #4

W takim razie wymiana chłodzenia i pasty.


(Zero Ghost) #5

Zaawansowane technologicznie gry mocno obciążają zarówno cpu jak i gpu i tego nie przeskoczysz ,jeśli to laptop o czym nie wspomniałeś to proponuje zakup cooler’a ,np Modecom silent fan MC-CF15 , proponuje też zrobić pełne skanowanie komputera np http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html , bo możliwe że za wzrost temperatur odpowiedzialny jest robak ,sprawdź też Menedżer zadań ,czy jakieś procesy nie obciążają za bardzo systemu. 


(Romekilol) #6

ok i to jest właśnie laptop


(Luz123) #7

jeśli to nowy laptop to najpewniej masz na niego gwarancję(?), która przepadnie jak zaczniesz sam coś grzebać!

 


(Romekilol) #8

ale mam wysokie temperatury jak gram

 


(rgabrysiak) #9

Wysokie temperatury to pojęcie względne, napisz konkretnie jakie temperatury są podczas grania a jakie w podczas normalnej pracy.

 


(Romekilol) #10

podam wam skrina ok?


(rgabrysiak) #11

Co za różnica, czy napiszesz czy wstawisz zdjęcie - dopóki nie podzielisz się informacją trudno będzie ci cokolwiek doradzić.


(drunkula) #12

Podaj, podaj… tylko co to jest skrin?

Podstawowy brak Twojego laptopa to brak słownika, czytnika książek i chyba wyszukiwarki. Są screen shoty, zrzuty ekranu. Tak samo jak “gram w grę” nic absolutnie nie mówi - równie dobrze to może być wina framework’u odpowiedzialnego za grę w javie, directx, wymagającej VC.

Jeżeli nie opiszesz DOKŁADNIE, to jedyną odpowiedzią jest: “kryształowa kula na serwisie, z fusów nic nie idzie wywróżyć”.


#13

Witam, zapewne ilość crapware’u powoduje, że CPU jest ciągle pod obciążeniem. Z racji wysokich temperatur działa mechanizm throttling’u.


(KAZDAN63) #14

WIN+R

TASKMGR.exe

Liczba procesów wszystkich użytkowników ?


(Dimatheus) #15

Hej,

Przede wszystkim podaj, co to dokładnie za model laptopa oraz ewentualnie jego specyfikację.

Pozdrawiam,