Przegrzewanie się komputera w czasie gier

Witam.

Mam problem a więc gdy gram w grę  lub normalnie siedzę na internecie to mi komputer się przegrzewa i mam duże temperatury i coś mi też laguje komputer a najczęściej pojawia się ten problem jak włączę grę to są wysokie temperatury i się przegrzewa czyli głośno chodzi. Proszę o pomoc jak mam ten problem rozwiązać i co mam zrobić.

Wyczyścić, wymienić pasty. Albo oddać na serwis aby to zrobiono.

ale jest nowy

W takim razie wymiana chłodzenia i pasty.

Zaawansowane technologicznie gry mocno obciążają zarówno cpu jak i gpu i tego nie przeskoczysz ,jeśli to laptop o czym nie wspomniałeś to proponuje zakup cooler’a ,np Modecom silent fan MC-CF15 , proponuje też zrobić pełne skanowanie komputera np http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html , bo możliwe że za wzrost temperatur odpowiedzialny jest robak ,sprawdź też Menedżer zadań ,czy jakieś procesy nie obciążają za bardzo systemu. 

ok i to jest właśnie laptop

jeśli to nowy laptop to najpewniej masz na niego gwarancję(?), która przepadnie jak zaczniesz sam coś grzebać!

 

ale mam wysokie temperatury jak gram

 

Wysokie temperatury to pojęcie względne, napisz konkretnie jakie temperatury są podczas grania a jakie w podczas normalnej pracy.

 

podam wam skrina ok?

Co za różnica, czy napiszesz czy wstawisz zdjęcie - dopóki nie podzielisz się informacją trudno będzie ci cokolwiek doradzić.

Podaj, podaj… tylko co to jest skrin?

Podstawowy brak Twojego laptopa to brak słownika, czytnika książek i chyba wyszukiwarki. Są screen shoty, zrzuty ekranu. Tak samo jak “gram w grę” nic absolutnie nie mówi - równie dobrze to może być wina framework’u odpowiedzialnego za grę w javie, directx, wymagającej VC.

Jeżeli nie opiszesz DOKŁADNIE, to jedyną odpowiedzią jest: “kryształowa kula na serwisie, z fusów nic nie idzie wywróżyć”.

Witam, zapewne ilość crapware’u powoduje, że CPU jest ciągle pod obciążeniem. Z racji wysokich temperatur działa mechanizm throttling’u.

WIN+R

TASKMGR.exe

Liczba procesów wszystkich użytkowników ?

Hej,

Przede wszystkim podaj, co to dokładnie za model laptopa oraz ewentualnie jego specyfikację.

Pozdrawiam,