Przegrzewanie się komputera

Witam.

Ostatnio zauważyłem że w różnych grach z dosyć wysokimi wymaganiami (narazie tylko Skyrim,Batman Arkham Asylum) komputer najwyraźniej się przegrzewa po jakimś czasie wychodzi czarny ekran komputer chodzi nie wiem czy wystarczy w BIOSIE zmienić temperaturę czy to wina karty graficznej więc tu moje pytanie:

Czy kupić nową kartę graficzną czy zmienić coś w BIOSIE ???

Wystarczy mi tylko taka informacja jak zmienić wiem więc nie musicie pisać mój złom :wink:

<—Płyta główna:Elitegroup computer system (ECS)

<—Procesor:Intel Core 2 Duo (2,13GHz)dwurdzeniowy

<—RAM: 2 GB

<—Karta Graficzna:Nvidia GeForce 9500 (1GB)

Niestety zasilacza nie podam bo nie pisze na obudowie ani nigdzie indziej :smiley: wiem tylko że 230V

Za odp dziękuje.

Trzeba wyczyścić radiatory i wentylatory, potem ewentualnie nałożyć nowe pasty termoprzewodzące lub ewentualnie zetrzeć na glanc starą i nałożyć na golasa.

I tylko tyle chciałem wiedzieć prosta nie wyczerpująca odpowiedz dzięki wielkie :wink:

i zasilacz do wymiany

Nie wiem po co zasilacz nowy jak to moim zdaniem nie jego wina ale ok jak nie pomoże to z wypowiedzi powyżej to skorzystam z twojej rady.

Jak zasilacz do wymiany jak nawet nie znasz marki i mocy :open_mouth:

Nie wiem o co ci chodziło z tym postem djkamil09061991

Ja nie pisałem że wymieniam zasilacz tylko jeden z wypowiadających więc nie mów że go wymieniam i powstrzymaj się od chamskich wypowiedzi bo nie moja wina że nigdzie nie pisze nie będę specjalnie rozkręcał zasilacza po to żeby sprawdzić jak się nazywa to tyle z mojej strony

Ta wypowiedz nie była do Ciebie :open_mouth: stwierdziłem tylko jak zasilacz może byc do wymiany jeśli nie podałeś jego marki i mocy a użytkownik Marcin1025 zasugerował wymiane.

Człowieku, to nie jest moc zasilacza, tylko wolty.

Moc zasilacza ukaże Ci się jak otworzysz bok obudowy i przeczytasz co jest napisane na etykietce zasilacza.

Kamil wyraził się dokładnie, tylko ty tego nie zrozumiałeś.

Jak nigdzie nic nie pisze oprócz tego to masz zasilacz-szrot, który jak najszybciej należy wymienić. To jakiś komp z Allegro czy z super-marketu?

Nie ??? szrot to cie robił a nawet dwa jak masz się tak wyrażać to odpuść sobie ten temat bo odp dostałem

Więc nie wiem po co się wysilasz a tak po za tym to PC jest z za granicy dobrej marki wystarczy tylko zrobić to co napisał kolega z 2 postu -,-

Temat do zamknięcia bo widzę że niektórzy użytkownicy nie widzą…

Rzeczy nie popsutych nie naprawiamy. Ja też nie znam mocy swojego, ani kto to produkuje i komp żyje. I stary i nowy.

A coś to dało czy testujesz?

Wielu doradza kupowanie lepszego zasilacza, bo te tanie do prądożernego sprzętu się nie nadają - np. za małe napięcie mają na wyjściu 12V (czyli na tym na którym chodzą nowe karty graficzne) czy fatalne chłodzenie.

Możesz sprawdzić zasilacz mierząc napięcie oraz jego skoki na wtyczce na molex przy małym i dużym obciążeniu. U mnie na starym jest skok o 0.05-0.1V, na nowym praktycznie wcale - nic się nie dzieje.

Po tym widać że masz góra 14 lat i uważasz że wiesz wszystko najlepiej.

Zakładam że t.luk ma troszkę więcej lat od ciebie i należy mu się jakiś szacunek…

Że jest starszy ode mnie to nie znaczy że może sie nabijać z mojego komputera w każdym pytaniu zadanym prze zemnie ktoś musi wyśmiać mój sprzęt za taką pomoc serdecznie dziękuje są inne fora np.programosy tak błyskawicznie dostaje sensowną odpowiedz i nikt się nie nabija z mojego komputera a jak się nie widzi że odp. dostałem już w 2 poście od ra-v do już nie mój problem w dupie mam takie forum możecie mi to konto usunąć jak chcecie wisi mi to

ra-v

Musze kupić ta pastę jeszcze myślę że będzie wszystko w porządku po nałożeniu i wyczyszczeniu dzięki wielkie za rade.

Oj dzieciaku, dzieciaku. Komputer nie ma uczuć, to maszyna- raz. Dwa o co ty fochy strzelasz?, że kolega T.luk, podpowiedział, że masz zasilacz szrot?- Black list? Wiesz co się dzieje, jak pójdzie spięcie i zasilacz szlak trafi? dzieje się to , że w 80% przypadków lecą mobot,gpu, cpu i może i ram. Te zasiłki nie mają żadnych zabezpieczeń przeciwzwarciowych czy przepięciowych.

Co ty chciałeś w biosie przestawiać? jaka ma karta mieć temperaturę? co mają ze sobą wspólnego dwa czynniki fizyczny i programowe?

Także przestać strzelać fochy i posłuchaj ludzi mądrzejszych od ciebie w dziale HARDWARE. A to , że nie ma nic podane to też prawdopodobnie oznacza, że jakiś chłam. Jeżeli to byl składak ze sklepu to 95% że to szrot.

Ja mam w BIOS możliwość ustawienia temperatury od której wentylator ma przyspieszać, nie pamiętam jak to się nazywało. Teoretycznie jak się ustawić najwyższą możliwą to nic nie powinno się stać, ale im starszy sprzęt tym ryzyko większe że zacznie się coś przegrzewać.

Inna rzecz to taka że niektóre procesory, przynajmniej AMD miały skalowanie częstotliwości procesora - i już się trafił taki model co po prostu się przywieszał gdy taką opcję włączyłem.

Z marką płyt głównych ECS spotykam się na tym forum chyba drugi raz dopiero. Obstawiam że tych opcji nie ma więc może nie ma co patrzeć za ww. opcjami, i że nie jest ona na Chipsecie ani Intela, ani nForce, możliwe że jakiś VIA, co mnie trochę też martwi.

Tyle, że jak mu się przegrzewa, to pewnie wentylator pracuje już na full, więc zamian nic tu nie da.

Jak w tej opcji ustawisz np. jako górna temperaturę 65*C czy 70*C to wentyl ma 1200-1500 obr/min i się nie ruszy, dopiero jak przekroczy wskazaną granicę…

Tyle, że większość opcji jest automatycznie ustawiana na auto także obroty dobierane są do temperatury. Chyba że coś grzebał w biosie i nie wiedział co zmienia.

Tak jak inni , Przeczyścisz Wentylatory , Radiatory , Wymienić ewentualnie pastę I Zdjąc obudowe z jednej strony :wink: . I Sprawdz Tempy w Idle Tzn. Spoczynku i w Stresie Podaj Temperatury . nwm ale moim zdaniem nie potrzebna wymiana z :slight_smile: asilacza :wink: