Przegrzewanie się lapka HP

Posiadam laptopa Hp dv5-1140ew i strasznie mi się przegrzewa(proc. Core 2 duo chyba t5800,W Vista NVidia 9600GT). Włączyłem Menedżera zadań Windows i sprawdziłem info:

Procesy: 85

Procesor CPU: 21% 38% 40% 55% i tak sobie skacze co jakiś czas heh…

Pamięć fizyczna: 38%

Chciałbym by ktoś to skomentował to co napisałem czy normalką na Viście jest takie skakanie…

W Evereście temp. procka wynosiła 58 stopni Celsjusza. Te wszystkie informacje podaję z włączoną przeglądarką Google Chrome.Gdy włączę grę procent zużycia proc. wynosi najczęściej 98% 99% 100%.Nie wiem dlaczego tak jest.Słyszałem, że instalacja XP lub W7 pomaga w stabilności procka, wydaje mi się, że kratki wentylatora są czyste.Kompa mam 2 lata. Mam napisać maila do serwisu HP’ka? Proszę poradźcie coś! :frowning:

Nie jesteś pierwszy…

poszukaj na forach, ja mam identyczny problem i laptopa z tej samej serii. Rozwiązałem go częściowo przez zakup podstawki chłodzącej - co jednak jest dość nieciekawym rozwiązaniem gdyż po pierwsze laptop jest nieco głośniejszy, a po drugie mniej mobilny - jednak jak mówię - nie było rady, bo nie dało się na nim pisać - był tak gorący…

Możesz próbować kupić sprężone powietrze i przedmuchać kratki - to powinno pomóc, jednak na jakiś zdumiewający skutek nie licz. Paviliony tak mają , że po około 2 latach zaczynają się grzać i potem trzeba im pomóc się chłodzić…

Napisz jakie masz temperatury w stanie spoczynku i przy grze. Zainstaluj sobie CPUID. A nie piszesz głupoty że temperatura procesora ma 58% ale czego 58% ?. Podaj temperatury GPU i CPU w tych stanach. Jak masz za dużo to zainstaluj sobie RMClock i ustaw profil na Performance on demand i ogranicz ODCM do 50%

Ja bym jednak pozostał przy tradycyjnych metodach, bo to wina sprzętu nie oprogramowania, ani systemu…

Tu masz link do Google’a gdzie znajdziesz odnośniki do forów, w których ludzie próbują rozwiązać identyczne problem:

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q … c31bcea04d

Zablokuj wiatraczek patyczkiem i przyłóż rure od odkurzacza + zainwestuj w podkładke chłodzącą.

Pavulony niestety są takie gorące.