Przegrzewanie się laptopa Acer

Witam mam laptopa Acer Aspire 6530 od 2 lat który ostatnio zaczął się przegrzewać .

Przy normalnej pracy z uruchomiona przeglądarką Google Chrome temperatura dochodzi do 75st. ,a przy dużej ilości otwartych stron nawet do 85st.

55926beztytulu.jpg5592785.jpg

To nie wszystko , gdy gram temperatura dochodzi do 90/100 stopni !. Nie wiem co się stało przeczyściłem sprężonym powietrzem układ chłodzenia , poszedłem do sklepu komputerowego to gościu wymienił mi pastę na procku na jakąś lepszą ale nic nie pomogło powiedział mi ze mogę mieć uszkodzony procesor .

Dało by rade jakoś go ochłodzić albo czy to mozliwe ze mam procesor uszkodzony i trzeba wymienic ?? dajcie mi jakos rade :((

PS kupiłem nawet podstawkę chłodzącą która mi chłodzi go o 2-3stopnie ;/

Wiatrak się nie kręci (0 obrotów).

nie wykrywa mi wiatraka ale sie kreci gorące powietrze wylatuje …,dodam jeszcze ze w pokoju nie jest goraca

Wejdź do biosu i zobacz jaka tam jest temperatura, oczywiście jest to temp. w “spoczynku”(jeśli jest taka zakładka) bo często programy pokazują błędne dane, lub zainstaluj inny program do odczytywania parametrów.

miałem everesta i jakiś inny i to samo pokazywało a w biosie nie mam temp…wogóle mam jakiegos dziwnego biosa;/

Ściągnij Speccy i zapodaj zrzut (najlepiej w stresie).

Sprzęt, oczywiście, w stresie :stuck_out_tongue:

no w stresie boje sie go włączać dlatego że dojdzie do 100 stopni a to jest krytyczna temperatura i coś może się stać . oto ten raport przy normalnej pracy http://speccy.piriform.com/results/RSxQ … d3eUN6OHlX

I ten cały gościu nie wyczyścił Ci kompa :?: :shock: Może chciał Ci wcisnąć nowego proca :?: :-x

Niech jakiś ziomek rozbierze tego kompa i dokładnie go przeczyści.

Tutaj kolo miał podobny problem:

Well, I looked around for a solution as well. I bought an air can, took 2 panels from the bottom off and cleaned it out. The temperature is now 17c lower than before. Apparently it was the dust! Ha. Problem solved.

no mówił że wyczyścił i nałożył paste , ten procesor mowil ze z allegro musiałby zamówić bo niema takiego na składzie. W poniedziałek pójdę do innego sklepu /serwisu i zapytam

Dodane 19.07.2011 (Wt) 22:52

odświeżam posta … co moze byc zepsute