Przegrzewanie się laptopa/komunikat "rozważ wymianę baterii"

Pojawił się problem (wyczytałam gdzieś, ze może mieć to związek z użytkowaniem 7, dlatego tutaj piszę)

Od jakiegoś czasu coraz częściej laptop (lenovo, półtora roku) mi się strasznie nagrzewa i sam wyłącza (mogę się mylić, ale chyba tylko wtedy jak jest podłączony do ładowarki)

Kompletnie nie wiedziałam co z tym zrobić, więc na dosłownie parę minut wyjęłam baterię, a potem włozyłam ponownie. Teraz pojawia mi się komunikat “rozważ wymianę baterii”. Baterie nie są tanie, więc wolałabym nie tracić niepotrzebnie pieniędzy jeśli to niekonieczne.

I z góry uprzedzam - piszcie raczej prostym językiem, bo informatykiem to ja nie jestem :stuck_out_tongue:

komputer grzeje się ponieważ po podpięciu ładowarki przełącza się na tryb wysokiej wydajności

bateria do wymiany ponieważ jest już stara i nie może jej do końca naładować do pełna

Mam zaznaczony tryb “oszczędzanie energii”

Poza tym dlaczego komunikat pojawił się akurat wtedy gdy wyjęłam i włożyłam baterię?

Milena663 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Daj komuś “kumatemu” laptopa do wyczyszczenia - to odnośnie przegrzewania, powinno się jeszcze sprawdzić pastę/gumki termoprzewodzące.

Odnośnie baterii, prawdopodobnie akurat nadszedł jej kres - tak jak pisał pawcio1212, nie ładuje się jak powinna.

po wyciągnięciu i włożeniu baterii po prostu odświeżył informacje o baterii

a tryby się zmieniają podczas podłączania ładowarki możesz nawet ustawić tryb wysokiej wydajności na baterii nie ma z tym problemu