Przegrzewanie się laptopa po reinstalacji systemu

Siema.

Zrobiłem format trzy dni temu dysku C. Po zainstalowaniu wszystkich płyt od laptopa pojawiły się aktualizacje windowsa 7(Mam oryginalny ).

Pobrały się ale po włączeniu i konfiguracji dalej się tnie laptop i wyskoczyła informacja że Problem jest nie do rozwiązania przez Windowsa.

Do tego procesor grzeje się bardzo szybko i gdy się zagrzeje sam się wyłącza po czym nie da się go włączyć do puki się nie ostudzi.

Jeszcze żadne gry nie działają masa błędów.

A Więc tak co By trzeba było zrobić aby nie ciął się laptop i wszystko dobrze chodziło?

Z Góry Thx za odpowiedzi. :slight_smile:

TheBonzo , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Już

Ale ciężko napisać zgodnie z zasadami forum jak wyłącza mi się laptop…

zainstalowałeś całe oprogramowanie z płyt czyli pełno zbędnych śmieci które są w sumie nie potrzebne i których nie używasz zrób format jeszcze raz i zainstaluj tylko same sterowniki potem skonfigurujemy system

ok a format obu dysków ? czy tylko ten z windows?

jak formatujesz system to wystarczy sam dysk C na którym później instaluje się windows

Obstawiałbym jednak hardware - pewnie złe chłodzenie. Trzeba by go otworzyć, przeczyścić, zobaczyć czy nic nie jest źle przymocowane i złożyć ponownie. Niezbyt często procek się przegrzewa nawet przy maksymalnym obciążeniu do tego stopnia żeby wyłączyć laptopa.

Jak coś będziesz chciał wiedzieć to pisz.

w laptopach właśnie często się spotykam z tym że jeśli wykorzystanie 100% to się grzeje i wyłącza niestety chłodzenie w laptopach nie jest robione pod stres test

zresztą laptop nie powinien chodzić sam z siebie na 100%

A model laptopa to jakaś tajemnica? Może tam była wcześniej Vista i sterowniki od chipsetu pod Win7 nie do końca poprawnie są zoptymalizowane? A może przestawiłeś z AHCI na IDE w biosie, co też często objawia się dużym obciążeniem systemu?

On nigdzie nie napisał że procek chodzi na stu procentach -_- . Poza tym nie spotkałem się z laptopem który po wyczyszczeniu, przegrzewa się. Nie wiem, może masz inne doświadczenia a może po prostu spotkałeś się z tym na zakurzonych, zapchanych brudem lapkach. Nie mam pojęcia. Chyba jednak lepiej będzie jak sprawdzi obie opcje, nie uważasz? Zresztą walić formatem jako rozwiązaniem to raczej ostateczność

strasznie się grzeje aż wyłącza nawet jak byś go nie czyścił 5 lat i by sie zapchał kłakami kurzu to przy nie obciążonym procku tak by się nie zagrzał

Powiedz to laptopowi mojej dziewczyny który już przy skype się wywalił bo był nie czyszczony. Nie twórz mitów. I nie radź komuś kto dopiero co formatował dysk żeby go znowu formatował - co to za technika w ogóle jest? Może od razu mu poradźmy żeby kupił nowego lapka…

Niech napisze jaki ma sprzęt, czy mu nie upadł na przykład, czy przed formatem też tak było i wtedy dopiero myślmy nad formatem. Obrzucanie winą producentów oprogramowania, że przez ich “syf” laptop się przegrzał to też niezbyt dobry pomysł. Trzeba najpierw analizować problem a nie sypać chłopakowi radami typu “formatuj” - ma przenosić dane, szukać programów które są mu potrzebne i tak dalej, tylko dlatego że my nie wiemy co dokładnie się dzieje i “może drugi format pomoże” ?

skyp podczas rozmowy też wykorzystuje sporo proca jeszcze zależy jakiego słaba jednostka dwurdzeniowa dostanie trochę po pupie może nie na 100% ale nie będzie to 10%

a syf i oprogramowanie dokładanie do laptopa tylko muli system ponowny format i nie instalowanie tego shitu ma duże znaczenie na wydatności systemu i chcę mieć obraz sytuacji od samego początku jak po formacie na czystym systemie dalej będzie taka sytuacja to zastanowimy się co dalej

ale jak mam coś dokładnie sprawdzić to na czystym systemie

Wystarczy odinstalować to od producenta przy użyciu na przykład Revo Uninstaller - coś się tak przyczepił formatu? Co przeanalizujesz po formacie? Dokładnie tyle samo co teraz. Poza tym skoro to oprogramowanie producenta to nie uważasz że trochę dziwne by było gdyby nagle to ono się stało winne skoro przygotował je sam producent? Wytłumacz mi zatem dlaczego odinstalowanie wyłączenie z autostartu, wyłączenie usług i zakończenie zbędnych procesów jest wg. Ciebie gorsze niż format? Zewnętrzne oprogramowanie jak “Cyberlink”, nie ingeruje w strukturę systemu, prędzej aktualizacja coś skopciła. Ogarnij trochę temat…

to oprogramowanie przygotowane jest przez firmy trzecie nie masz pojęcia o czym piszesz

sam ogarni