Przegrzewanie się laptopa podczas gry

Witam

Jestem posiadaczem laptopa MSI GX 600

Procesor: Intel Core Duo T8300 @ 2,40GHz

Pamięć RAM: 3,07 GB

Grafika: nVidia GeForce 8600M GT 512MB

system operacyjny: Windows Vista Home Premium.

No i jak by to ująć jestem zdesperowany bo nie moge grac w poniektóre gry, a w większość z nich są moimi ulubionymi.

np. zakupiłem ostatnio “Ghost Recon Advanced Warfighter 2”. Wymagania tej gry to:

Pentium 4 2.8 GHz

1 GB RAM

karta graficzna 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)

Windows XP/Vista

no ale zonk :frowning: moze 10min gry i laptop się wyłącza ( przegrzewa). Próbowałem różnych metod. nawet detale gry ustawiłem wszystkie na low… a nawet starałem się by wentylator laptopa znajdujący się na spodniej części całkowicie był poza biurkiem, aby był przewiem i nic, dupa :frowning: . Zmieniałem ustawienia karty graficznej aby nie wyciagała max jakość tylko zeby była na maxa wydajna i nic, to samo.

Proszę o porade lub pomoc… może sa jakieś programiki do poprawy wydajności komputera…

Czy to na pewno problem z temperaturami? Podaj odczyty. Czy komputer reguluje szybkością wentylatora?

Możesz kupić jakąś podstawę chłodzącą pod laptopa (gdzieś na allegro widziałem… taka podstawka z dwoma lub trzema wentylatorami, którą podłącza się pod USB). Chociaż szczerze mówiąc wydaje mi się, że to nie rozwiąże problemu… ja i tak jestem zdania, że laptopy w jakiejkolwiek formie do gier się nie nadają - ale to tylko moja opinia :wink:

jestem pewien że z temperaturami, bo kiedy sie wyłączy w miejscu wentylatora i przy guzikach power itp jest gorący jak nigdy, i zanim się wyłączy słychać jak wentylator zaiwania. a co do temperatur, musze coś sciągnąć żeby zprawdzić.

Everest ultimate

WIecie co… przy zerowym zużyciu komputera, czyli przy samym działającym systemie temperatury komputera wynoszą:

GPU: 72 *C

Core0 0 55 *C

Core 1 55 *c

moim zdaniem to dużo… moge to jakoś zmniejszyc jakims programem?

Mam ten sam procek i grafikę. Na procku 45-55 zależy od trybu energii jaki ustawię, a grafikę zaraz sprawdzę i zedytuje posta.

//Edit: w trybie balanced procek ok 45, a grafika 59, więc u Ciebie grafika trochę wysoką temp ma.

Mój w stresie ma ok. 60 normalnie 40 - 45

no właśnie, nie wiem czemu, może w ustawieniach zaawansowanych grafiki może by jakoś coś zmienić zeby obniżyć jej temperature… tylko nei bardzo wiem jak:)

Nie jestem pewien, czy to temperatury. Sprawdź pamięć memtestem.

no ok właśnie się “testuje” chyba sporo to potrwa ale nic, i moge tylko przetestowac połowę ram które posiadam czyli 1535MB, aha a czy może to być np problem że nie mam directX’a 10?

A podczas samego testowania RAM GPU dochodzi do 88 *C a core 0 i 1 74-80 *C niepokoi mnie to :frowning:

O ile GPU może dochodzić ostatecznie do takich temperatur, to procesor zdecydowanie jest za gorący (jeżeli odczyt koło 80*C jest poprawny).

Zdejmij dolną część obudowy i przeczyść laptop w środku z kurzu, skup się głównie na wiatrakach.

nic nie rozkręcaj jeśli lapek na gwarancji, na początek zakup sprężone powietrze i przedmuchaj wszystkie otwory wylotu powietrza, jakich sterowników używasz do grafiki ??

Fakt, gwarancja… Sprawdź najpierw czy masz plomby - jak nie to rozkręć, jak tak to odkurzaczem spróbuj.

Masz na pewno :slight_smile:

hmm jakich używam? tych co dostałem do laptopa, na CDq. a dokładniej

dostawca: NVIDiA

data sterownika: 207-06-20

wersja: 7.15.11.5609

156.90 to starawe sterowniki, zaktualizuj do nowszej

sprężone powietrze kupione, zaraz zrobie dmuchanko, a co do sterowników, mógłby ktoś mi cos podrzucić?

spróbuj tych przez windows update - masz vistę…

no nic:) nic nie pomogło, a że laptp jest na gwarancji dzwoniłem do serwisu, potrzebna wymiana pasty pod radiator i czyszczenie:) tak więc dzięki za pomoc ale moje kochanie jedzie do wrocka na serwis…

pozdrawiam