Przegrzewanie się laptopa

Witam

Mam komputer Samsung np270e5e a podzespoły Intel Core i5 (4x 2.6 GHz), 8 GB RAM, Karta graficzna ge force gt 710 (2GB) oraz zintegrowana intel 4000hd.

I jest taki problem z nim że się strasznie przegrzewa. Przy użytkowaniu przeglądaj internet itp temp 40-55 C lecz ty uruchomie  gry typu GTA IV, F1 2012, PES 13 temp osiąga nawet 85 C. Komputer ma 6 miesięcy. Co by pomogło żeby tą temp zmniejszyć? Wyczyszczenie go? To chyba nie wchodzi narazie w grę ponieważ komputer patrząc na oko tam gdzie wentylator jest to nie wyglada najgorzej. Podstawka chłodząca pod laptop? Pomaga coś ? O ile zmniejsza temperature komputera? Może macie inny pomysły? Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje za każdą odp :).

Jakie powinny być wg Ciebie te temperatury?

w PC moja temp przy grach typu GTA IV wynosi max 45 C a przy laptopie spodziewałem się że bedzie większa no ale bez przesady :wink: przy GTA IV myslałem że max jakieś 60 C :wink:

Najczęstsze objawy przegrzewania laptopa

Typowymi symptomami, które mogą sygnalizować problemy z temperaturami są:

  • wolniejsze działanie notebooka – odczuwalny spadek wydajności (np. nagłe zauważalne załamanie liczby FPS w grze, wydłużenie czasu wykonywania typowych czynności, opóźnienie reakcji na wydawane polecenia);
  • zawieszanie się laptopa oraz chwilowe “zamrażanie”;
  • niespodziewane restarty i wyłączanie się komputera;
  • pogorszenie kultury pracy – częstsza i bardziej intensywna praca układu chłodzenia;
  • przekłamania w wyświetlanym obrazie (artefakty) np. podczas grania,
  • nadmierne nagrzewanie się obudowy.

Dobra podstawka chłodząca i serwis i niech go sprawdzą.

 

Ale niestety laptopy w większości mają wysokie temperatury pracy?