Przegrzewanie sie netbooka ACER D250

(Gregory541) #1

Witam kupiłem na allegro netbooka acer one D250 .Po odpadleniu i około godzinie pracy komputer sie robi goracy . Sprawdzalem temperaturę i procesor dochodzi czasem do 70 stopni.

1. Jaka jest na to rada i jaki może być powód ??

2. Wymiana całości wentylacji pomoże ?

3.co ssie może stać jak się będzie przegrzewał dalej ?

(rgabrysiak) #2

Prawdopodobnie układ chłodzenia jest zakurzony i wystarczy go porządnie wyczyścić i przy okazji wymienić pastę bądź tzw. thermalpady.

A co się stanie jak dalej będzie się przegrzewał? W końcu zacznie sam się wyłączać.

(Gregory541) #3

ale po czymś takim przestanie sie grzać ? z tego co czytałem nie mają one tendencji doo przegrzewania sie

(adamok) #4

Laptopy mogą chodzić nawet do 100 stopni C, więc teraz jest cieplej to i temp. podskoczyła, jak chcesz to zakup sobie podkładkę chłodzącą.

(Gregory541) #5

tylko że pod netbooka którego uzywam w podróży to mało wygodne. przy 70 stopniach nie powinien sie przegrzać ?

(rgabrysiak) #6

Te 70 stopni masz podczas normalnej codziennej pracy czy pod obciążeniem? Jeżeli podczas normalnej pracy to temperatura jest dużo za duża. Nawet mimo takich temperatur za oknem.

(Gregory541) #7

hmmm obciążenie typu YouTube .

(rgabrysiak) #8

Przy takim "zastosowaniu" zdecydowanie nie powinien mieć takiej temperatury. Wyczyść go i sprawdź czy temperatury ulegną obniżeniu.

Niestety nie wiem jak w tym modelu dostać się do układu chłodzenia więc musisz sam poszukać niezbędnych informacji.

(Vardas) #9

Trzymasz go na biurku czy powiedzmy na kanapie lub kolanach? Youtube też potrafi zagrzać laptopa ale nie do takiej temperatury jeśli trzymany jest na biurku.

(Gregory541) #10

na stole np z MSi U100 albo SAMSUNGIEM NC10 problemów takich nie posiadałem a też oparte są na tym samym procesorze

-- Dodane 09.08.2013 (Pt) 13:59 --

przeczyszczenie nic nie dało. Co teraz ?