Przegrzewanie sie netbooka ACER D250

Witam kupiłem na allegro netbooka acer one D250 .Po odpadleniu i około godzinie pracy komputer sie robi goracy . Sprawdzalem temperaturę i procesor dochodzi czasem do 70 stopni.

  1. Jaka jest na to rada i jaki może być powód ??

  2. Wymiana całości wentylacji pomoże ?

3.co ssie może stać jak się będzie przegrzewał dalej ?

Prawdopodobnie układ chłodzenia jest zakurzony i wystarczy go porządnie wyczyścić i przy okazji wymienić pastę bądź tzw. thermalpady.

A co się stanie jak dalej będzie się przegrzewał? W końcu zacznie sam się wyłączać.

ale po czymś takim przestanie sie grzać ? z tego co czytałem nie mają one tendencji doo przegrzewania sie

Laptopy mogą chodzić nawet do 100 stopni C, więc teraz jest cieplej to i temp. podskoczyła, jak chcesz to zakup sobie podkładkę chłodzącą.

tylko że pod netbooka którego uzywam w podróży to mało wygodne. przy 70 stopniach nie powinien sie przegrzać ?

Te 70 stopni masz podczas normalnej codziennej pracy czy pod obciążeniem? Jeżeli podczas normalnej pracy to temperatura jest dużo za duża. Nawet mimo takich temperatur za oknem.

hmmm obciążenie typu YouTube .

Przy takim “zastosowaniu” zdecydowanie nie powinien mieć takiej temperatury. Wyczyść go i sprawdź czy temperatury ulegną obniżeniu.

Niestety nie wiem jak w tym modelu dostać się do układu chłodzenia więc musisz sam poszukać niezbędnych informacji.

Trzymasz go na biurku czy powiedzmy na kanapie lub kolanach? Youtube też potrafi zagrzać laptopa ale nie do takiej temperatury jeśli trzymany jest na biurku.

na stole np z MSi U100 albo SAMSUNGIEM NC10 problemów takich nie posiadałem a też oparte są na tym samym procesorze

Dodane 09.08.2013 (Pt) 13:59

przeczyszczenie nic nie dało. Co teraz ?