Przegrzewanie się procesora AMD Athlon x2 5400+

Witam. Tak jak w temacie mam problem z przegrzewaniem się mojego procesora. Problem ten zazwyczaj występuje bo kilku godzinach używania ( nie zbyt intensywnego) komputera. Dodam, że gdy mierzyłem temperatury programem HMonitor zaraz po włączeniu temperatura na procesorze wachała się w przedziale 40-50 stopni a po 5-10 minutach dochodziła już do powyżej 90. Gdy temperatura dochodziła powyżej 100 stopni komputer się wyłączał (domyślam się że to czujnik w zasilaczu wyłączał komputer). Komputer stoi w przewiewnym miejscu zamontowałem 2 dodatkowe ( co prawda małe) wentylatory z przodu wciągający i z tyłu wyciągający lecz sytuacja nie uległa poprawie. Przyznam się że moja obudowa pozostawia wiele do życzenia bo kupiłem ją za około 30zł pare lat temu. Zastanawiam się nad kupieniem nowej obudowy Brutusa 430 Elite Pure Black i kupienia 2x wentylatorów 120mm. Zmieniłem pastę termoprzewodzącą i sytuacja nieco się poprawiła bo komputer wytrzymuje 3-4h po czym sytuacja się ponawia. Myślę że to nie jest normalne tym bardziej że komputer nie pracuje zbyt często w tzw. “stresie”. Proszę o rady co może być przyczyną takiego zachowania procesora. Czy moze coś w nim uległo awarii czy da się to jakoś naprawić?

Przeczyść chłodzenie lub wymień paste termo .Ewentualnie zmień chłodzenie http://allegro.pl/super-cena-chlodzenie … 08361.html

Pozdrawiam

Czyściłem nie raz, Paste zmieniałem,może faktycznie to chłodzenie może szwankować…

Witaj

sprawdż sobie tym czy się pokryją te temperatury

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

a tę pastę to dałeś jaką?

@

Czy po wymianie obudowy te temperatury spadną?

mogą i to sporo bo od obudwa też ma wpływ na temperaturę

co do pasty to plecam

http://www.ceneo.pl/1717199

świetna pasta

lub troszke trudniejsza w nakładaniu

http://www.ceneo.pl/4378886

Na początku stosowałem pastę termoprzewodzącą na bazie miedzi (za 15zł w komputroniku) lecz to własnie na niej komputer wytrzymywał ~10min. Później zmieniłem na jakąś starą (znalazłem gdzieś w rupieciach) niestety nie pamietam firmy a użyłem jej dosłownie resztkę (barwy białej i tak jak by twardszej) i na niej komputer wytrzymuje już dłużej. Niestety chwilowo nie mam dostępu do komputera. Temperatury zmierzę i podam albo wieczorem albo jutro.

Korzystając z tego że jestem na moim drugim komputerze podam jego temperatury tak w celu sprawdzenia:

temperaturyb.png

Dodam że komputer ma obudowe z przed ośmiu lat i niedługo mam zamiar ją wymienić oraz zamontować dwa wentylatory z tyłu i z przodu. Czy po wymianie obudowy te temperatury spadną?

Proszę o sprawdzenie tego oraz napięć zasilacza w miare możliwości. Z góry dziękuje. Pozdrawiam.