Przegrzewanie się procesora Core 2 Quad Q9650

Witam,zmieniłem sobie procesor na taki jak w temacie,a miałem Core 2 Duo 7300 2.66.Chłodzenie to samo stockowe co na dualu,ale temperatury według mnie są za wysokie.Radiator z wentylatorem założony poprawnie.Pasta też.Obawiam się,że po prostu to chłodzenie sobie nie radzi.Moja konfiguracja komptera:

Procesor Core 2 Quad Q9650

Zasilacz Logic 520

Płyta Główna Gigabyte P43 DS3

Karta Graficzna MSI GeForce  GT 740 2 GB

Pamięci 2 x 2 Gb Ram

 

Po testowaniu w Prime 95 przez około 5 minut tak się przedstawiaja temperatury w HW Monitor:post-271821-0-85433300-1420977787_thumb.

Zastanawiam się nad lepszym chłodzeniem,o ile to porpawi daną sytuację z temperaturami.

Tylko nie wiem na jakie sięzdecydowaćw kwocie do 100 zł najlepiej z pastą termoprzewodzącą.No i żeby do mojąpłytę główną weszło.

Tak wygląda wnętrze mojego kompa:post-271821-0-78820600-1420978635_thumb.

Wymiana chłodzenia jest tu konieczna, a od samego Quada pewnie i tak jest większy radiator. A do tego lepiej zmień ten zasilacz, bo to bomba.

 

Ale może być też wina sztuki, jak była już wygrzana u poprzedniego właściciela.

polecam zmienić w biosie płyty głównej zasilanie z s3 na s1 temperatura może lekko opadnąć

Zmieniłem w biosie zasilanie z s3 na s1 ale nie widać zmian w temperaturze procka. Co do zasilacza niespecjalnie mi się uśmiecha do zmieniać bo mam do od niedawna.Poprzednio to miałem Powercompa czy jakoś tak,wytrzymał 6 lat i padł :-D  Ponoć to dopiero bomba była :-D 

Bios jest najbardziej aktualny do tej płyty głównej wersja f 9.Nowsza wersja to tylko jakiś testowy f 10.

A i co ciekawe radiator jak sie go dotknie wcale nie jest gorący przy takiej temperaturze.Jest tylko ciepły :? 

Co do poprawności założenia radiatora to zakładał mi go znajomy co się zajmuje komputerami,wieć raczej dobrze jest założone :smiley:

Jakie byście mi chłodzenie polecili do niego? Żeby nie było problemów z montażem na tej płycie głównej,bo tam dość blisko sa kondensatory, radiator na chipsecie no i zasilacz żeby nie przeszkadzał,bo on ma właśnie wentylator od dołu :smiley:

To jest Quad. On standardowo się grzeje. Miałem dwa quady i oba działały na 48-60 stopni cały czas. I to dla nich normalne.

No ale jak w czasie grania np. w GTA 4 temperatura na rdzeniach dochodzi albo przekracza 70 stopni to chyba coś nei tak jest :shock: Wentylator głośno pracuje i słychać aż taki świst z niego.

Nad chłodzeniem to myślałem na SilentiumPC Spartan albo Fera.Myślęże mogłoby spokojnie sobie poradzić z chłodzeniem.

Tylko do obudowy czy wejdzie,bo mam obudowę Modecom Debut Midi o szerokośći 18 cm właśnie.

 

Ten też tak skończy. Bomba to bomba, i tak wybuchnie.

A w temacie chłodzenia nikt nic nie doradzi? :frowning:

Zmierz sobie obudowę, aby wszedł i w dziale zestawy komputerowe i podzespoły masz dużo propozycji.

Więc tak: zakupiłem sobie chłodzenie SilentiumPC Fera 2,i przyznam że jestem bardzo zadowolony :yes: Temperatury znacznie spadły.Podczas testu półgodzinnego programem OCCT maksymalną temperaturę jaką miałem na rdzeniach to 56 stopni,zaś w Linpacku 63 stopnie :slight_smile:

Tylko mnie zastanawia jedna rzecz,mianowicie gdy komp nie jest obciażony to temperatura na dwóch rdzeniach,czyli core0 i core1 HW Monitor pokazuje około 30 stopni,natomiast core2 i core3 jest 41 stopni.

Na starym chłodzeniu to też tak miałem ze dwa rdzenie miały niższą temperaturę.

Podczas obciążenia te temperatury się mniej więcej wyrównują i różnice nie przekraczają paru stopni.Tak ma być ??

Może tak być.

Hehe,no w sumie miałem napisać właśnie jak Ty,czy może tak być,a zapytałem inaczej :smiley: W sumie temat do zamknięcia,dziękuję za rady :slight_smile: