Przegrzewanie się procesora i hałas

Witam, postanowiłem zmienić pastę termoprzewodząca na nową, ponieważ mój procesor miał 40 stopni temp. w spoczynku a chciałem trochę podkręcić swój procesor. Po wytarciu starej pasty i zmianie na nową, chłodzenie bardzo głośno chodzi a temperatury w stanie skupienia dochodzą do 80 stopni…

Wie ktoś może, dlaczego tak się stało? Czy możliwe że pasta musi trochę postać w spokoju żeby temperatury nieco spadły?

Liczę na pomoc, dziękuje.

Radiator nie dotyka cpu, innego wytłumaczenia nie ma.

No chyba że nałożyłeś całą tubkę pasty na cpu :stuck_out_tongue:

Albo bardzo słabej jakości jest ta pasta. Aczkolwiek przypuszczenia sadaj’a są bardziej prawdopodobne.

Radiator dotyka CPU, ale obawiam się że zbyt dużo pasty nałożyłem, wyglądało to u mnie tak.

CPU ma kształt kółeczka, zrobiłem okrąg z pasty w połowie promienia koła i kropke na środku.

Ale wydaje mi się, że taka ilość nie powinna powodować takich rezultatów, czy po jakimś czasie możliwe że temp się zmniejszy? Pytam się ponieważ boje się ściągać radiatora, ostatnio ściągnałem to później przez 2 dni próbowałem go dobrze wsadzić żeby komputer się odpalił.

Czy przy dużym stresie, proces ma prawo dojść do 80 stopni?

Przykładowo teraz przy odpalonej grze fullscreen (zminimalizowanej, 5 kartach w google chrome i launcherze który pobiera pliki z internetu, temperatura wynosi 58-65 stopni

Kolego wyjmij radiator i zobacz czy przypadkiem papka ci się nie zrobiła , pastę nałóż cienko, rozprowadź np. kartą sim od telefonu albo telefoniczną , płatniczą …

Jak ktoś chłodzenia nie czyścił przez rok i w radiatorze jest kilogram kurzu to tak, normalnie temperatura pod obciążeniem nie powinna przekraczać ~65C.

Tym razem po wytarciu CPU oraz procesora, nałożyłem na procka pastę tzn. wielkości ziarnka grochu, po czym rozprowadziłem dokładnie po całym procesorze wykałaczką od bocznej jej strony. Radiator tak samo jest podłączony że go nawet ruszyć się nie da, a temperatura procesora, przy otwartej jednej stronie wynosi wynosi 58 stopni.

Radiator nie miał kurzu, ponieważ już go czyściłem dmuchając w niego.

Także ja już sam nie wiem, co mam robić.

Obecna temperatura przy otwartych 5 kartach, prosił bym o pomoc ponieważ boje się o spalenie kompa. :confused:

Komputer poczkątkowo przy włączeniu ma 48 stopni i wzrasta do takich temperatur… ;/

p2jijs.jpg

Gdybym wiedział że tak się stanie, to nigdy nie wymieniał bym tej zasr*nej pasty…

1 strona otwarta i 54 stopnie, wzrasta…

Wentylator wyje jak cholera, nie wiem co mam zrobić pomóż ktoś :confused:

Proszę pisać też na Gadu Gadu, bardzo mi zależy na naprawie problemu 7726162.

sev662.jpg

Temperatura w spoczynku to około 54 stopnie, póki co nie wzrasta ale wcześniej korzystałem z 10 kart, z 4 gier na full screen i temperatura była niska, a chłodzenie tak nie wyło jak teraz …

Proszę o pomoc w tym temacie lub na Gadu Gadu 7726162

Dodam, że kiedyś temperatura na procesorze wynosiła nawet 18-20 stopni. :slight_smile:

Cześć

Temperatury procesora widoczne na powyższych zdjęciach są, moim zdaniem, zdecydowanie za duże. O ile program je poprawnie odczytuje.

Jaką pastę nakładałeś na procesor?

Pasta nazywa się Revoltec Cooling, kolor pasty szary, tupka 0.5g.

Naprawdę bardzo proszę o pomoc, przez nałożenie pasty chciałem zmniejszyć temperaturę żeby podkręcić procesor, a niestety wyszło na odwrót. :frowning:

Weź nałóż pastę od nowa najlepiej i zobaczy czy przypadkiem zatrzaski nie są źle założone. Na YT znajdziesz pełno poradników jak dobrze pastę nałożyć.