Przegrzewanie się rutera D-Link

Witam,

Pół roku temu zakupiłam ruter D-Linka pod neostradę. I mam pytanie bo nie znalazłam odpowiedz…

Czy jest możliwe gdy ruter osiągnie jakąś temperaturę “krytyczna” to może się samoczynnie wyłączyć aby się jeszcze bardziej nie przegrzać?

Pozdrawiam

A dlaczego miałby się przegrzać? Jeśli nie jest niczym zakryty (np. przywalony gazetami) to nie powinno się nic skopcić. Jeśli są jakieś otwory mające doprowadzać powietrze to spróbuj je przeczyścić.

Dokładnie go obejrzałam nie ma zatkanych otworów wentylacyjnych i nie jest pod niczym. Stoi sobie wygodnie na półeczce i nic mu nie przeszkadza… A może to wada fabryczna…

Zepsuć się może w każdej chwili , wade też może mieć ale nie ma prawa się wyłączać .

Hmm, czyżby twój router czasem odmawiał po prostu posłuszeństwa i podejrzewasz przegrzanie? :slight_smile:

Muszę przyznać, że D-Linki niestety czasem potrafią płatać figle w postaci zawiechy albo wyłączenia. Przynajmniej mój tak ma - szczególnie wtedy gdy leci przez niego dużo danych :slight_smile:

On się tylko grzeje. Wcale się nie zawiesza i wyłącza… Tylko się strasznie grzeje a jest czysty…

Urządzenie te wytwarzają pewną temperature więc nie ma co panikować :slight_smile:

Tak jak każde inne urządzenie podłączone do prądu tak i router ma prawo się grzać :wink: Zauważ, że w routerach nie ma żadnych wiatraczków, tak więc energia cieplna wytwarzana przez układ gromadzi się po prostu na obudowie :slight_smile:

Ale żeby aż tak mocno wcześniejszy ruter nie grzał się tak mocno…

Mamy lato i duże temperatury powietrza a co wiąże się też z tym że w domku jest ciepło i dla tego może sie grzać inaczej możesz mu wiatraczek dołożyc jak się obawiasz :slight_smile:

Różne routery różnie się grzeją. Nie ma jednej reguły. Jeśli router nagrzewa się mocno, ale działa poprawnie, to nie ma co panikować, po prostu masz taki router. Też kiedyś miałem starego D-Linka 524 i bardzo się grzał. Teraz mam D-Linka 2640R i praktycznie jest zimny. Wszystko zależy od zastosowanych w routerze podzespołów a w niektórych przypadkach od egzemplarza.

ja mam di 524 i sie greje tak slabiutko praktycznie wogóle ale co mnie obchodza temperatury skoro dziala jak powinien niemartw sie tym ze sie grzeje grzeje sie czyli ze dziala i to normalnie a to ze ma wyzsza temp. od innych oznacza ze pracuje w pocie czola zebys ty mial z netem dobrze :slight_smile:

pozatym jak niejestes sknera ktory owarza ze kazde 5 watow rocznie wiecej to 50gr wiecej do rachunku za prad to sobie podaruj energooszczednosc 2 zl cie niezbawi chyba ze pijesz jabola pod jakims sklepem to co innego ale jak jestes normalnym czlowiekiem to nieprzejmuj sie jest dobrze i tak pozostanie bo mi sie zaden d link jeszcze niezepsul

pozdrooo

To niech się grzeje. Mam nadzieje, że będzie dobrze i się nic nie stanie…