Przegrzewanię się

Witam

Kiedyś miałem problem z przegrzewaniem sie kompa, i gdy grałem w gry to po chwili pojawiał mi sie czarny ekran, i musial restenąć kompa. Problem rozwiązałem - doczepiłem jeden wentylatorek i wszystko śmigało, az do dzisiaj. Programem SpeedFan sprawdziłem temperature i wygląda to tak;

http://imageshack.us/photo/my-images/847/te1o.jpg/

Dodam jeszcze, ze temperatura spada nawet do 60 stopni przy GPU i Core, więc chyba nie jest źlę?

Ale gdy włącze grę np. fifa 12 temperatura w ciągu kilku sekund wzrasta nawet do 100 stopni przy GPU i Core i w grzę mam ten czarny ekran.

Czy dokupienie jeszcze jednego wentylatorka na USB pomogło by?

A moze jest jakis inny sposob, zeby to naprawić?

Z góry dziękuję za pomoc.

To są duże temperatury jak na obciążenie procesora 11%. Radzę zmienić pastę termo-przewodzącą na procesorze, karcie grafiki, oraz chipsecie :slight_smile:

Ceronn113 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ja nie brałbym tych temperatur tak na poważnie, ponieważ programy lubią przekłamywać , w szczególności speed fan.

Zawsze można sprawdzić je w biosie.

A ja bym radził otworzyć kompa i wyczyścić z kurzu :slight_smile:

Biosy też przekłamują. 100% wiarygnodny odczyt da tylko laserowy odczyt przy użyciu pirometru.