Przegrzewany i zacinający się laptop

Witam, to mój pierwszy post na forum i nie wiem  czy w dobrym forum pisze :slight_smile:

Mam problem z Toshibą p100-437 system windowds 7 64 bit. Laptop strasznie się grzeje i zawiesza na przegądaniu yt , fb itp. Gie żadnych nawet nie próbuje urochomićbo szkoda mi czasu. Czyściłem go CCleaner i AVG Konserwacja (czy coś takiego ) 

niżej daje temperature w stanie “spoczynku” czyli tylko to forum otwarte : 

               Obecnie          Min         Max

procek :

core#0      76C               68C         84C

core#        77C               68C         84C

 komputer(ogólnie )

THRM      70C                67C          78C

   Menadżer zadań: 61 procesów ProcesorCPU  16%      Pamięć Fizyczna: 61%

 Nw co jeszcze mam dodać :slight_smile: Jak coś to dodam jeszcze to co bd chcieli :slight_smile:

Pozdrawiam

Proponuję dołożyć RAM do 4 GB zgodnie ze specyfikacją http://www.toshiba.pl/discontinued-products/satellite-p100-437/  oraz gruntowne czyszczenie wnętrza.Proszę zwracać uwagę na pisownię

Serwis i czyszczenie + wymiana pasty termoprzewodzącej jak laptop ma więcej niż 4 lata.

Dodatkowo ramu dołożyć do 4GB lub zmienić system na windowsa 7 32bit , ewentualnie na jakiegoś linuxa np. minta cinnamon/mate lub manjaro xfce.

Kup na Allegro podstawke chlodzaca do laptopa - kosztuje grosze.

podstawka tym bardziej za grosze nic nie da.

 

podstawki zalmana coolermastera ewentualnie silentium pc może coś by dały ale trzeba koło 100 zł wydać wiec to bez sensu.

 

trzeba wyczyścić chłodzenie i nałożyć pastę a podstawką to się można zająć później.

 

 

pewnie system nie jest czysty przeskanuj MBAM adwcleaner i Emsisoft odinstaluj antywirusa i zainstaluj np baidu antivirus lekki i wystarcza w zupełności.

 

Podstawka, nawet za grosze, obnizy temperature procesora i w tym wypadku moze zrobic roznice pomiedzy przegrzewaniem sie notebooka a normalna praca.

 

Zanim rozbebeszy sie laptopa, ryzykujac jego uszkodzenie, zeby nalozyc paste pod procesor (byc moze calkowicie niepotrzebnie), lepiej jedak wydac te kilka groszy na podstawke chlodzaca i zobaczyc jaki bedzie efekt.

 

 

 

Tak… trzeba wydac 100 zlotych na podstawke w ktorej sa dwa wentylatory (i to koniecznie od Zalmana) i najlepiej, jak podstawka bedzie zrobiona z aluminium, bo inaczej nie bedzie chlodzic ;).

Podstawka to tylko półśrodek.

Jak sprzęt ma kilka lat to założę się, że po paście termoprzewodzącej na procesorze zostało już tylko wspomnienie.

 

Prawdziwym rozwiązaniem problemu jest tylko prawdziwa konserwacja.

Kontrola kanałów wentylacyjnych sprzętu (i ewentualna ich udrożnienie), weryfikacja sprawności systemu wentylacji (wentylator też może nie domagać) i oczywiście czyszczenie przestrzeni pomiędzy radiatorem a procesorem + nowa pasta termoprzewodząca.

Podstawka nic nie pomoże. Zrób co ci radzi kolega ochkarol. Jak sam nie dasz rady zawieś do serwisu.

pisziesz grosze 100 zł to grosze?

 

lepiej już zapłacić za serwis. i to polecam autorowi tego postu nie słuchaj głupich komentarzy podstawka chłodząca nawet za 100 zł zalmana czy cooler mastera obniży temperature o kilka stopni a z czasem i tak laptop bedzie grzał się coraz bardziej wiatraki pewnie zanieczyszczone pasta pewnie jak kamień.

 

swoją drogą nie wiem po co wypowiada się czasami ktoś kto ma zerowe pojęcie i tylko wprowadza w błąd.