Przeinstalowanie programu z 32 bity na 64

Cześć

 

Dotychczasowy dysk systemowy z Windows 7 32bit nie nadaje się już do użytkowania. Kupiłem nowy i postawiłem na nim też Win7 ale w 64 bitach. Stary dysk ciągle jest podłączony do pc ale ilość bad sektorów nie wróży dla niego najlepiej i mogę z niego tylko wyciągnąć dane, bo komputera na nim już nie włączę. Jak poprzenosić programy, które z poziomu nowego systemu już się nie odpalają, z jednego dysku na drugi? 

Programy musisz zainstalować na nowo (program to nie tylko pliki na dysku ale i wpisy w rejestrze, które też są potrzebne).

Programy musisz instalować na nowo, ale ustawienia osobiste zwłaszcza programów 32-bitowych możesz przenosić. Jest szansa, że pójdą ze starymi ustawieniami np. Skype zdaje się jest tylko 32-bitowy i po przeniesieniu będziesz miał np. całą historię. Nie ma gwarancji, że wszystkie ustawienia się zachowają i coś będziesz musiał przywrócić ręcznie. Więc instalujesz program na czysto i potem podmieniasz pliki. Odpalasz i sprawdzasz, czy działa. Czasem po podmianie plików, jeśli nie działa, można spróbować nadinstlować program jeszcze raz i jeszcze raz odpalić. Jeśli nie zadziała, to znaczy, że jak pisze falcon89 wchodzą w grę ustawienia w rejestrze. Nie podmieniasz 64-bitowych plików exe na 32-bitowe.

 

Jest parę miejsc, gdzie musisz szukać plików danego programu:

 

C:\Program Files            (pamiętaj, że w Win7 x64 programy 32-bitowe są instalowane w C:\Program Files (x86)  )

 

C:\ProgramData

 

C:\Users(twój)\AppData\Roaming

 

C:\Users(twój)\AppData\Local

 

Możliwe, że w C:\Users\Default i innych miejscach. Zależy jaką miałeś konfigurację.

 

Jest to dość sporo roboty, bo np. Firefox tworzy w C:\Users(twój)\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox  profile o różnych nazwach np. stary ro9s9zr3.default i nowy juu6niil.default, więc czasem przeniesienie folderu profilowego nic nie da i musisz przenieść zawartość tego folderu.

 

Czy wybrać program 64, czy 32-bitowy na systemie x64? Czasem lepiej wybrać 32-bitowy, bo np. nie ma kodeków lub wtyczek 64-bitowych. A wtedy wzrastają Ci szanse, że program wstanie z ustawieniami ze starego dysku. Czasem też lepiej po prostu zainstalować program na czysto. Wygląda to dość zagmatwanie, ale jeśli chcesz poeksperymentować, to próbuj :slight_smile: . Robisz to na własną odpowiedzialność.

 

Powodzenia