Przeinstalowanie systemu bez utraty plików na partycji


(Djkostekxd) #1

Witam,posiadam XP dziś zostałem posiadaczem oryginalnego Windowsa 7 i oczywiście chcę zmienić system jednak pojawia mi się problem polegający na tym ,ze nie chcę tracić plików z Partycji D , Windows jest zainstalowany na Partycji C. Obiło mi się o uszy ,że dwa systemu będą troche przymulać mi kompa i problem tkwi w tym jak wywalić bezpiecznie XP i zastąpić go Windowsem 7 na tej samej partycji ?


(rgabrysiak) #2

Bzdura, chyba że mówimy o sytuacji gdy jeden system działa jako host a drugi działa na maszynie wirtualnej. Wtedy spadek wydajności może być odczuwalny.

Jeżeli dane masz na innej partycji niż dotychczasowy system to podczas instalacji formatujesz partycję z systemem Windows XP i zamiast niego instalujesz Windows 7. Pamiętaj tylko że Windows 7 potrzebuje więcej miejsca na partycji niż Windows XP.


(Djkostekxd) #3

To jest zrozumiałe ,że potrzebuje więcej.

Tylko chciałem się upewnić,bo po dzisiejszych pracach z komputerami i z laptopem trochę zwątpiłem w Widowsa 7,bo znikały partycje i koniec końcem wyszedł taki,że na lapku jest 1 partycja bo 2 nie widział


(rgabrysiak) #4

Instalowałem różne systemy i nigdy nie miałem problemu ze “znikającymi” partycjami. To nie wina systemu tylko osoby która go instaluje.

Jeżeli obawiasz się o swoje dane, zrób ich backup na dysku zewnętrznym pendrive, płycie CD/DVD, etc.


(dgm.roger) #5

święta racja i bez kłopotu


(dragonn) #6

Jeżeli na partycji C nie masz żadnych danych które chcesz stracić to sytuacja jest banalnie prosta > Podczas instalacji dajesz C: do sformatowania, następnie wskazujesz że na C ma zainstalować system, nie ruszając D, ostatnio dwa razy instalowałem Win obok już istniejącego Linuksa, nic z dysku nie zniknęło, jedyne co warto zrobić to spisać sobie rozmiar partycji że by mieć 100% pewności że to ta partycja o która nam chodzi. No ale backup zawsze warto zrobić :slight_smile: .


(MrBeckham666) #7

dokłądnie tak jak napisał pan dragon i poprzednicy zero problemów;]