Przeinstalowanie vindows vista home premium

(Piotrkijak) #1

Witam.

Mam pytanie. Czy jest możliwość przeinstalowania visty tak jak w xp?

Jeśli tak to jak to się robi?

(adam749) #2

Przeinstalowania, czyli że niby się instaluje, ale wszystko zostaje?? Ta funkcja się nazywa naprawa i jest na Viście.

(Piotrkijak) #3

No właśnie mi chodzi o naprawę.

Nazwałem to przinstalowaniem bo zapomniałem jak to się konkretnie nazywa. Jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi na jeszcze jedno pytanie jak to się robi w viście?

(adam749) #4

Odpalasz kompa z płytki i:

beztytuukp4.th.jpg

(Piotrkijak) #5

Dzięki za pomoc :slight_smile:

(Piotrkijak) #6

Wszystko fajnie tylko jest jeden problem :(. Jak uruchamiam komputer z płyty to okazało się, że nie mam takiego okna. Ja mam tak, że po naciśnięciu dowolnego klawisza ładują się pliki potem jest proszę czekać i odrazu ładuje się setup bo prosi o podanie klucza :frowning:

(adam749) #7

To podaj mu ten klucz i jak będzie wykrywanie zainstalowanych systemów to naciśnij R. Jeszcze szczegółowo poprzeglądaj te ekrany bo może gdzieś pisać napraw.

(Docent) #8

W Windows Vista nie ma takiej opcji, która przypominałaby funkcję instalacji naprawczej w Windows XP. Zamiast tego są dostępne narzędzia do naprawy bootloadera, weryfikacji plików, przywracania systemu itp. Podaj może konkretny problem, a my spróbujemy wskazać rozwiązanie :wink:

@adam749: niestety Twoja porada nie ma zastosowania, w Viśćie nie ma opcji R :wink: tak było w XP.

(Piotrkijak) #9

Nie mam żadnego problemu z systemem. Poprostu mam kompa z vistą i chciałem się na wszelki wypadek dowiedzieć jak się wykonuje instalację naprawczą.

(Łukash) #10

piczer , Przeczytaj > zassaj > wypal > uruchom > napraw.

http://www.searchengines.pl/Plytka-Reco ... 98574.html

(Kolmar) #11

piczer , Vista posiada narzędzie do tworzenia kompletnych kopii (obrazów) partycji, coś na wzór Ghosta, Pinga czy Acronis True Image, więc jeżeli chcesz zrobić, jak to sam nazwałeś "instalację naprawczą" to wykorzystaj do tego wbudowane narzędzie lub skorzystaj z alternatywnych rozwiązań.

(Piotrkijak) #12

Łukash , Dzięki napewno się przyda :). Temat uważam za zamknięty.