Przeinstalowanie Windows 7 ze starego dysku na nowy .!

Witam mam taki problem ponieważ stary dysk powoli odmawia mi posłuszeństwa i chciałbym przeinstalować jakoś pliki z starego dysku na nowy dysk bez kasowania innych programów ,które znajdują się na tym starym dysku  czy da się to zrobić jakoś ?? Proszę o szybką odpowiedz 

Chyba chodzi Ci o przeniesienie.

 

Sprawdź AOMEI Partition Assistant (dokładnie opcja Migrate OS to SSD Wizard)

Można to też zrobić przez boot’owalną płytkę Make Bootable CD Wizard

tak o przeniesienie ponieważ chcę dzisiaj odłączyć stary dysk 

Takzwane klonowanie dysku było by najproszczą meteodą. Kolega falcon89 dał program nawet do klonowania na dyski SSD  jeśli taki masz nowy bo nie napisałeś jaki. Tylko powodzenie operacji zależy od stanu danych na starym dysku i czy dany program klonujący potrafi z kopiować z uszkodzonego sektora czy wogóle się da niezależnie jaki dobry program się zastosuje. Ja kiedyś z klonowałem dysk na którym były bady i problemy z odczytem. Po operacji i uruchomieniu nowego dysku nie tylko dane ale i system odzyskał sprawność.

Dodam że AOMEI Partition Assistant może wykonać posektorową (Sector-by-Sector Copy ) kopię dysku i partycji (zalecane przy uszkodzonych dyskach), instrukcja

Ostatnio sam to sprawdziłem (po posektorowej kopii partycji systemowej trzeba użyć płyty instalacyjnej Windows 7 do naprawy BCD).

Jeśli autor z klonuje cały dysk i operacja się powiedzie to nie powinno być problemów ale nie można wykluczyć. Z klonowaniem samej partycji systemowej mogą byc takie sytuacje np. jakie opisał falcon89. Czasem dany program klonując samą partycję systemową nie uwzględnia z kopiowanie mbr dysku to wtedy wiadomo że będą problemy z uruchomieniem systemu czy inne problemy. Choćby sytuacja że niektóre programy, gry były zainstalowane na innej partycji niż systemowa to oczywiste że na nowym dysku nie uruchomi się ich.

mam 2 dyski 200gb i 1000gb z tego 1000gb zrobiłem partycję 250gb i chciałem przenieśc pliki z dysku 200gb . ok zrobiło mi się tylko po włączeniu komputera ponownie wszystkie 3 dyski mają taką samą pojemność 186gb jak to naprawić ??

by dysk jeden miał 750gb drugi 250 gb a ten trzeci miał tyle ile miał 200gb

i z tysku 200gb przenieśc pliki na dysk 250gb bez uszkodzenia znowu

;/

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ebd0520f6fa81455.html

link do zdjęcia z dyskami

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak