PRzeinstalowanie Windowsa

Mam do Was małe pytanie. Chcę sobie przeinstalować W7 na swoim Laptopie - EliteBook 6930P. Niestety zniszczyłem płytkę z tym systemem. Mam natomiast płytę recovery z innego HP’ka - EliteBook 8300. Czy próba instalacji systemu z tych płytek zagra, czy szukać jednak czystego obrazu systemu?

 

Sorry, jeśli pytanie zadałem w złym dziale.

Jeżeli instalator systemu jest zintegrowany ze sterownikami, to nie zagra.

A nie masz przypadkiem partycji recovery? Chociaż ja osobiście i tak instalowałbym z czystego nośnika + sterowniki.

partycji recovery niestety nie mam. Gdy kupiłem laptopa, był na nim XPek. A, że miałem siódemkę to ją zainstalowałem. Ostatnio przeszedłem na W10 ale ze względu na problem ze sterownikami, chciałbym wrócić do W7. Niestety płytka jest zbyt zdarta, żeby udało się to przeinstalować.

No nic, najwyżej będę musiał gdzieś upolować .iso czy płytkę z systemem.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows7

Dzięki, wyleciało mi ze łba :stuck_out_tongue:

Niestety, z tego co widzę (I wyczytałem) klucz OEM nie zezwala niestety na ściągnięcie obrazu W7 z microsoft’u. Jakieś inne propozycje?

Pożyczyć płytę od kogoś znajomego. Za ściągnięcie czystego obrazu z sieci też nikt nie będzie Cię ścigał, tylko tu jest duże prawdopodobieństwo pobrania czegoś z niespodziankami.

Co do pobrania to właśnie tych niespodzianek boję się najbardziej.

A będę szukał, czy ktoś ze znajomych ma W7 PRO do pożyczki.

 

Na winclub znajdziesz fabryczne ISO. Zawsze można sprawdzić sumę kontrolną czy się zgadza z tą jaka powinna być oryginalnie.