Przeinstalowywanie Windowsa Vista HP w laptopie HP

Czesc. Kupilem laptopa HP i na dysku mialem Recovery. Na laptopie jest naklejka z kodem windowsa do instalacji. Otoz mam pytanie. Czy jesli bede chcial przeinstalowac Windowsa to czy moglbym np. pozyczyc takiego samego windowsa oczywiscie oryginalnego od znajomego, zainstalowac i uzyc tego kodu do instalacji ktory mam na laptopie?

Hej miałem ten sam dylemat kiedy zakupiłem LENOVO R61i z preinstalowaną vistą buisnes która już zaraz po uruchomieniu serwowała mi 79 odpalonych procesów. Więc zaraz po zakupie przeinstalowałem system używając płyty z msdn.

Pozdrawiam

Tyle ze ja kupilem laptopa w Anglii i mam tego recovery w EN wersji. A chce po prostu pozyczyc oryginalny OS Viste Home Premium tyle ze w wersji PL i uzyc mojego klucza do instalacji. Da rade?

Wg. mnie nie powinno być problemu :slight_smile:

siągnij z tej strony program Vistalizator_1.36 i odpowiednie spolszczenie do wersji jaką masz Visty parę minut i Vista spolszczona http://www.froggie.sk/ instrukcja spolszczenia tej Visty

Odpalamy Vistalizator

klikamy na : Add language

wskazujemy spolszczenie i dajemy open

Installed languages wybieramy język Polish

klikamy Install

po prawej stronie mamy jeszcze opcje

Change language – zmiana jezyka

Remove language – usuniecie jezyka

Jak chce sciagnac jezyk polski to wyskakuje blad 404 :frowning:

naciśnij Vista 32 bit SP1 jeżeli masz 32Bit działa na stronie wszystko normalnie byłem pobierałem i wszystko działa ponów prubę

Ale jesli nie mam SP1 wgranego i sciagne ten polski jezyk do Visty z SP1 to nie bedzie chyba poprawnie dzialac?

Bede wtedy musial wgrac SP1 i dopiero ten polski jezyk?

przeczyaj to co napisałe ja spolszczyłem kuzynowi laptopa z angielską Vistą strona działa byłem tam i wszystkie spolszczenia można ściągać instrukcję podałem nie obawiaj się

Dobra. Zrobilem zgodnie z instukcja i dziala! Dzieki. Jest jeszcze jeden problem. Mam dysk 250GB i dwie partycje, na jednej jest windows a druga pisze ze ma ¬11GB i nazywa sie Recovery. Chcialbym jeszcze z tej partycji gdzie jest windows zrobic jeszcze dwie. Da rade bez utraty danych i bez przeinstalowywania windowsa?

Paragon Partition Manager Professional 9.0.4156 lub inny program do dzielenia łączenia dysku na partycje Visty wpisz w Google o co ci chodzi i wybiesz sobie najlepszy jaki ci będzie pasował Recovery nie ruszaj