Przejaskrawienie wyświetlanych kolorów - praca na baterii

Witam wszystkich!

Z nieznanej przyczyny moja matryca (czasami i bez reguły występowania) przejaskrawia kolory. Głównie przy pracy na baterii - na AC wszystko jest w porządku. Korzystałem z Windowsa XP i problem wystąpił po raz pierwszy po prostu po uruchomieniu komputera (pół roku wszystko grało). Teraz korzystam z Windowsa 7 Professional i problem występuje nadal.

Plan zasilania: zrównoważony

Grafika: Intel GMA X4500M

Sterownik: aktualny, z supportu Intel’a

Przykładowe objawy: szara ikona Sunrise Seven zlewa się z białym menu start, zielony pasek dobreprogramy jest ewidentnie… zbyt zielony :slight_smile:

Czy ktoś kiedyś zetknął się z takową sytuacją? Pozdrawiam!

Zmniejsz jasność ekranu, ew kontrast i gammę

Wszystkie wartości ustawione są domyślnie. Zastanawiam się raczej czy z matrycą wszystko ok…

Zmniejsz kontrast może.

Może określę problem bardziej jednoznacznie. Kiedy komputer działa na baterii, kolory są zbyt jasne, a kiedy podpinany jest do zasilania sieciowego (z baterią lub bez) kolory wracają do normalności. Podkreślam, że tryb pracy w obu przypadkach jest taki sam, nie mam żadnego oszczędzania energii przy pracy na samej baterii.

A nie odwrotnie? Kolory na baterii blade, a na zasilaniu jaskrawe?

I rozumiem, że to jest laptop? Jaki?

Nie, dokładnie tak jak napisałem. Oczywiście jest to laptop, DELL Latitude E5400.

Pytam się, bo Compaq jakiśtam ma tak, jak napisałem.

Sprawdź te ustawienia, może masz gdzieś za wysokie nasycenie, kontrast czy jasność.