Przejęcie konta

Daje temat do działu “Na luzie” choć dla mnie sprawa w cale nie jest zabawna,no ale mniejsza z tym…

Wczoraj, przydarzyło mi się coś,za sprawą czego,ledwo nie odjechałem na zawał…

O godzinie 22:10 przyszedł do mnie mail z Allegro z informacją,iż hasło w moim profilu zostało zmienione. Minute później przyszedł następy z informacją,iż adres mail również uległ zmianie. Rzecz jasna zrobiłem takie oczy :o po czym doszło do mnie co się stało. Ktoś przejął moje konto. Odrazu napisałem maila do allegro z wszystkimi informacjami jak i IP komputera z którego dokonano zmiany. Również wysłałem maila na nowy adres mojego konta,czyli do sprawcy. Oczywiście od tego drugiego odpowiedzi nie dostałem :? Dziś rano przyszła odpowiedź z Allegro z informacją,iż konto zostało zawieszone, jednakże nie wiem czy delikwent nie zakupił już czegoś na mój rachunek :frowning: Czekam na kolejną odpowiedź z Allegro.

Niezmiernie dręczy mnie pytanie,w jaki sposób złodziej odgadł moje hasło. Było ono zbyt skomplikowane,aby mógł strzelić,więc śmiem przypuszczać,iż posłużył się jakimś programem…Jak myślicie ??Nie wiecie jak sprawdzić czy dany użytkownik allegro,coś zakupił lub wylicytował??

Spotkał się ktoś z Was z tym problemem ?? :frowning:

Pozdrawiam :frowning:

Mojemu kumplowi tez sie wkradl kolega.Tylko to tak bylo ze kumpel robil konto przy innym koledze i ten kumpel wszedl na jego konto i mu wylicytowal duzo cennych rzeczy.

Nie wiem jak on to zrobił. :o

Jeżeli mówisz że hasło było skomplikowane to jakim cudem zostało złamane, może masz znajomego który w jakiś sposób podpatrzył twoje hasło i cie teraz wykiwał :roll:

Musisz mieć niezłą zwałke :frowning:

Tak samo bylo w pzypadku mojego kolegi :?

Mogła to być osoba z twoiego otoczenia podpatrywała cię znała upodobania charakter co lubisz w jaki sposób myslisz i wkońcu na to wpadła. Znam ten sposób :x

Podejrzewam ze to mogl byc twoj jakis znajomy, ktory przesiadywal u ciebie na komputerze… :wink: Albo podpatrzyl haslo bedac u ciebie … albo jezeli jest ono zapisywane ze strona do jakiegos pliku w windows… mogl wejsc i sprawdzic sobie 8)

Może wyslij maila do Allegro zeby ci napisali czy została dokonana (w ostatnim czasie) jakaś transakcja z twojego konta :? I jeszcze bedziesz mógł odwołąć ją jak co podadzą namiary na gościa od którego zekomo coś kupiłeś :?

To wykluczam,gdyż żaden z moich znajomych nie zna mojego loginu,a co dopiero mówić o haśle. Również na moim komputerze nie bywają żadne osoby trzecie,także niema szans. Hasło było kombinacją liter i cyfr,więc znajomość mych upodobań także odpada :? Dalej nei wiem jak to możliwe.

Napisałem tak rano i czekam dalej na odpowiedź :?

Nie zazdroszczę ci Damian, ktoś sobie może poużywać na twoje konto. Ale musi to być ktoś dobry :x

Konto Damiana zostało zawieszone przez pracowników Allegro.

A nie wykluczacie np. wirusów (ew.robaków), które zapisują info…co Damian robił na kompie przez 24 godziny, jakie hasła wpisywał. Takie cuda dzipotrafią namieszać :smiley:

Oczywiście, że są hackerzy (robakami trudno ich nazwać :lol: ) i to rodzimego chowu, którzy takie rzeczy potrafią robić…

Na tym polega idea tzw. backdoorów!

Wystarczy wejść na pewną stronkę, której tu nie podam - ale regularnie ją podczytuję, by dowiedzieć się, że jest to możliwe i wręcz nagminnie stosowane!

Uważam - że niestety stało się to właśnie w ten sposób i raczej “podpatrujący koledzy” nie byli w to zamieszani!

A teraz moze wylicytuje cos bardzo drogiego… :twisted:

Czytałeś co pisał Damian? :evil:

używanę maszynę do waty cukrowej firmy MANGO :twisted:

A nie bo tego nie zrozumialem :? Ale looz :wink:

Sorry, jak można tego nie zrozumieć? :o

UPDATE

Fiesta, święta prawda.

Widocznie Speed czytał ale z natury nie może sobie odpuścić kolejnego nabicia posta (namiętnie czyni to w działach Na Luzie, Gry, Telefonia komórkowa). Jest on jednym z najlepszych nabijaczy na tym forum.

Sprawdz jego IP na http://www.ripe.net/whois przynajmniej dowiesz się skąd jest :smiley:

czytajcie dokladnie posty

:smiley: