Przejście do Orange Free

Witam. Obecnie jestem w Orange POP jednak interesuje mnie Orange Free na kartę - potrzebuję korzystać z internetu poza domem. W związku z tym mam kilka pytań:

  1. Jeśli teraz mam na koncie Orange POP 50 zł, to jeśli przejdę do Orange Free, to nie stracę tych pieniędzy?

  2. Czy w Orange Free normalnie działa roaming tak jak w POP-ie?

  3. Zawsze kupowałem sobie doładowanie 50 zł na stacji benzynowej, dostawałem wydruk i wklepywałem 14-cyfrowy kod. Czy tak samo to wygląda w Orange Free? Jeden kod pasuje do wszystkich taryf(POP, Orange Free itd.), czy przy kasie muszę powiedzieć, że chcę doładowanie do Orange Free?

  4. Jako, że jestem w Orange już drugi rok, to od doładowania przysługuje mi 20% dodatkowo. Jeśli przejdę do Free to ta promocja dalej będzie mi przysługiwała?

  5. Jeśli teraz przejdę do Orange Free to dostanę jakieś darmowe MB transferu(na stronie jest napisane że doładowanie 50 zł daje 2,75 GB) w związku z tym, że mam te 50 zł na koncie? Czy te MB dopiero przy pierwszym doładowaniu?

Ogólnie jeśli ktoś przeszedł do Orange Free to jak to wszystko wyglądało?

Sory za noobowe pytania i z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

  1. nie stracisz pieniedzy

  2. tak,

3 nie, to jest taki sam kod jak do wszyskich doładowań w orange

  1. nie wiem

  2. tylko doładowanie daje bonusowe GB, dostaniesz tylko niską stawkę na transfer dopiero po pierwszym doładowaniu bedziesz miał bonus

mam już pół roku i jest ok. śmigam na laptopie bez problemu, no chyba że wyjadę z zasięgu 3G wtedy jest niska prędkość połączenia . na razie nie wykorzystując intensywnie (korzystam tylko na wyjazdach) zużyłem jakieś 4 GB transferu.

4 - Nie

Jesteś tego pewny? Bo gdzieś wyczytałem, że nie liczy się w jakiej jesteś taryfie(POP, Free itd.), liczy się po prostu to, że jesteś w Orange. Mógłbym prosić kogoś o potwierdzenie?