Przejście do Play-a!

Witam !

Od pewnego czasu zastanawiam się czy nie przejść do w/w operatora. W związku z tym mam do Was pytanie: jakie dokumenty są potrzebne by podpisać umowę np. w Mixie czy abonamecie ? Tzn. wiem, że np. umowa o pracę, ale problem w tym, że od pewnego czasu jestem bezrobotna i uczę się jednak posiadam systematyczne wpływy w postaci alimentów - tak więc czy wystarczy np. dowód osobisty i wydruk z konta bankowego świadczący o wpływach ? Słyszałam również, że można się posłużyć dowodem osobistym i kilkoma opłaconymi systematycznie rachunkami na moje nazwisko? Tak więc czy mogą to np. być rachunki opłaconej raty kredytowej?

Pozdrawiam.

U mnie w mieście uznają zapłacone rachunki z ostatniego miesiąca np za gaz , nie wiem jak z tymi ratami kredytowymi, idz do punktu sprzedaży i zapytaj :wink:

Jeżeli w obecnej sieci posiadasz abonament - to możesz pokazać ostatni zapłacony rachunek za telefon i zlecić przeniesienie numeru. Jeżeli nie masz zarejestrowanego numeru na pewno będą wymagać zaświadczenie o zatrudnieniu.

Anuszka1989 , myślę, że najlepiej to albo przejść się i zapytać w salonie albo napisać do nich maila lub zadzwonić: http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/k … index.html

Myślę że nie powinno być z tym większych problemów - zakładam że wystarczy jedynie ostatni opłacony rachunek…

Jednak najlepiej będzie jeśli sama skontaktujesz się z salonem obsługi (albo ewentualnie z biurem obsługi klienta - ale uważaj rozmowa z nimi może być dla użytkownika innej sieci bardzo kosztowna). Tam z pewnością uzyskasz pewniejsza informacje bo nikt z nas (przynajmniej tak przypuszczam) nie pracuje w Play, więc raczej nie uzyskasz tutaj pewnej informacji.

Porównaj ofertę na abonament i na kartę. Są plusy i minusy każdego wyboru, jednak najważniejszym i decydującym plusem za kartą jest koszt niższy niż na abonament, co jak przypuszczam w twojej sytuacji ma znaczenie.

Masz dostęp do internetu i zadajesz takie pytania?na ich stronie wszystkiego się można dowiedzieć,można kupić nie wychodząc z domu.

Mam u nich abonament i czekam na jego koniec.Jeśli Twoi znajomi czy osoby z którymi będziesz się komunikować są w Play to dobrze,jeśli nie to zapomnij o tej sieci,stawki do innych sieci są droższe i to może być bolesne,nie sugeruj się w wyborze sieci ze względu na fajne telefony w dobrej cenie,wiele osób idzie do Play właśnie ze wzgl.na cenę aparatu.Pakiety internetowe może nie są drogie ale parametry to kpina.Generalnie,gdyby nie droższe stawki do innych sieći to Play nie jest taki zły

Masz na myśli chyba odwrotną sytuację - z innych sieci do PLAY jest drożej - nieprawdaż?

darek_d -Masz rację,źle napisałem,oby Anuszka to przeczytała w porę.Przepraszam za wprowadzenie w błąd

Jeśli masz zarejestrowany telefon w innej sieci i przenosisz numer, powinien wystarczyć sam dowód. Dokładnie tydzień temu przenosiłem numer z Orange do Play i nic więcej nie było potrzebne.

ten topic to chyba mała reklama :wink: