Przejście na debian - zamienniki dla np. DHTML Menu


(Mariusz2124) #1

Cześć. Niedługo chciałbym przejść z Windowsa na Debiana i nie wiem jak jest z dostępnością na tą dystrybucje programów do robienia stron. Nie chodzi mi o edytory html bo tego jest pełno ale o np DHTML MENU. Czy są jakieś dobre zamienniki tych programów?


(RubasznyRumcajs) #2

szczerze mówiąc- nigdy się dhtml-menu nie bawiłem, ale może uda się go odpalić na wine? jest trial, można spróbować :slight_smile:


(Mariusz2124) #3

trzeba będzie spróbować:slight_smile: chciałem go pobrać stąd http://{ciach} i nie wiem czy mam pobrać dwa obrazy płyty czy jeden?


(RubasznyRumcajs) #4

szczerze?

trzymałbym się z daleka od płytek livecd z debianem. osobiście sciągnąłbym stąd http://www.debian.org/CD/http-ftp/ - zdecyduj, czy chcesz wersję stabilną (Lenny) czy testową (Squeeze). polecałbym albo sciągnięcie pierwszej płytki cd, bądź sciągnięcie płytki Netinstall- do instalacji przez neta (ale przed uzyciem tego poczytaj sobie chociaz cos o aptitude i repozytoriach). w przypadku Lennego, nie zapomnij dodac repozytoriow Backports- dzieki temu bez wiekszej utraty stabilnosci bedziesz mial dostep do nowszych paczek. zainteresuj sie rowniez apt-pinningiem.

ah, i wine tez ma swoje repo- dodaj je, najlepiej przed zainstalowaniem wine ze standardowego repozytorium.

rownieę repozytorium debian-multimedia jest w zasadzie konieczne do normalnego używania systemu na desktopie

pozdrawiam


(roobal) #5

Ale jak już piszesz takie rzeczy to chociaż byś napisał dlaczego ma się trzymać z daleka od Debiana LiveCD :slight_smile:

Wine z zewnętrznych repozytoriów jest po prostu na bieżąco aktualizowane niż to w repo Debian o czym również warto napisać, aby kolega się nie zastanawiał, dlaczego Wine z repo Debiana jest "gorsze".

Zależy dla kogo, jeśli nie zamierza instalować kodeków i korzystać z multimediów a wyłącznie pracować na Debianie, tj. tworzyć strony to to repo jest całkowicie zbędne, więc nie jest konieczne do normalnego używania systemu :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Michal Olber) #6

Ja na miejscu kolegi nie przechodziłbym od razu na Debiana. Lepiej, niech kolega wpierw spróbuje dystrybucję opartą na Debianie, która ma już zainstalowane środowisko graficzne i popatrzy, jak co jest ułożone. Takie skok na głęboką wodę nie zawsze kończy się dobrze.


(roobal) #7

Przecież Debian ma od razu zawarte Gnome na płycie, które jest domyślnym środowiskiem lub KDE, Xfce czy Lxde dodatkowo do wyboru, a Ty zapewne masz na myśli stawianie Debiana z netinstall :slight_smile:

Głęboka woda to Slackware, Arch czy Gentoo :slight_smile:

Pozdrawiam!