Przejście na debian - zamienniki dla np. DHTML Menu

Cześć. Niedługo chciałbym przejść z Windowsa na Debiana i nie wiem jak jest z dostępnością na tą dystrybucje programów do robienia stron. Nie chodzi mi o edytory html bo tego jest pełno ale o np DHTML MENU. Czy są jakieś dobre zamienniki tych programów?

szczerze mówiąc- nigdy się dhtml-menu nie bawiłem, ale może uda się go odpalić na wine? jest trial, można spróbować :slight_smile:

trzeba będzie spróbować:-) chciałem go pobrać stąd http://{ciach} i nie wiem czy mam pobrać dwa obrazy płyty czy jeden?

szczerze?

trzymałbym się z daleka od płytek livecd z debianem. osobiście sciągnąłbym stąd http://www.debian.org/CD/http-ftp/ - zdecyduj, czy chcesz wersję stabilną (Lenny) czy testową (Squeeze). polecałbym albo sciągnięcie pierwszej płytki cd, bądź sciągnięcie płytki Netinstall- do instalacji przez neta (ale przed uzyciem tego poczytaj sobie chociaz cos o aptitude i repozytoriach). w przypadku Lennego, nie zapomnij dodac repozytoriow Backports- dzieki temu bez wiekszej utraty stabilnosci bedziesz mial dostep do nowszych paczek. zainteresuj sie rowniez apt-pinningiem.

ah, i wine tez ma swoje repo- dodaj je, najlepiej przed zainstalowaniem wine ze standardowego repozytorium.

rownieę repozytorium debian-multimedia jest w zasadzie konieczne do normalnego używania systemu na desktopie

pozdrawiam

Ale jak już piszesz takie rzeczy to chociaż byś napisał dlaczego ma się trzymać z daleka od Debiana LiveCD :slight_smile:

Wine z zewnętrznych repozytoriów jest po prostu na bieżąco aktualizowane niż to w repo Debian o czym również warto napisać, aby kolega się nie zastanawiał, dlaczego Wine z repo Debiana jest “gorsze”.

Zależy dla kogo, jeśli nie zamierza instalować kodeków i korzystać z multimediów a wyłącznie pracować na Debianie, tj. tworzyć strony to to repo jest całkowicie zbędne, więc nie jest konieczne do normalnego używania systemu :slight_smile:

Pozdrawiam!

Ja na miejscu kolegi nie przechodziłbym od razu na Debiana. Lepiej, niech kolega wpierw spróbuje dystrybucję opartą na Debianie, która ma już zainstalowane środowisko graficzne i popatrzy, jak co jest ułożone. Takie skok na głęboką wodę nie zawsze kończy się dobrze.

Przecież Debian ma od razu zawarte Gnome na płycie, które jest domyślnym środowiskiem lub KDE, Xfce czy Lxde dodatkowo do wyboru, a Ty zapewne masz na myśli stawianie Debiana z netinstall :slight_smile:

Głęboka woda to Slackware, Arch czy Gentoo :slight_smile:

Pozdrawiam!