Przejście na neostrade podłączenie itd

Witam niedługo kończy mi się umowa na internet radiowy z orange i chcę przejść na neostradę . Mieszkam na wsi i sprawdzałem że jest możliwość podłączenia 10 mb/s .Więc mam parę pytań:

1 czy za przyjazd monterów muszę zapłacić (oprócz opłaty za modem i aktywacji)

2.Ile bym musiał dopłacić za naprawę gniazda internetowego (ponieważ mam starego typu ) i wymienienie kabla na odcinku 7 m .Muszę go wymienić ponieważ był nisko położony i podczas robót ziemnych przy nowym budynku (domu) został przecięty

3.Za dwa miesiące przeprowadzam się do nowego domu i mam takie pytanie może dziwnie zabrzmi bo nie wiem jak to wytłumaczyć

jest jedna linia telefoniczna i jest tylko pod nią podłączony telefon a jak bym się już przeprowadził do nowej chaty to bym mógł podłączyć internet do tej samej lini a wujek by mógł korzystać w drugim domu swobodnie z telefonu a ja z internetu (budynki oddalone od siebie ok 40 m ) z podłączeniem nie było by problemu ponieważ koło nowego budynku był przecięty kabel (do telefonu idą 2 kable a do neta 2 więc bym mógł podłączyć ?)

Wiem trochę pomotałem

Dodane 02.04.2013 (Wt) 13:40

zna się ktoś tutaj na tym proszę o pomoc

Jack3631, odpowiem na Twoje pytania a decyzja będzie należała do Ciebie

Ad 1. za wywiad techniczny nie płacisz

Ad 2. renowacja instalacji jest po stronie operatora, płacisz tylko za gniazdko.

Ad 3. przeniesienie swojej usługi zgłaszasz do nas - technicy na podstawie wywiadu znajdą rozwiązanie uruchomienia usługi w nowej lokalizacji

Pozdrawiam Orange Ekspert