Przejście na next-geny = wysokie wymagania

Więc tak jak w temacie Xd. Chciałbym zapytać czy warto kupować komputer podczas przejście na next geny czy lepiej poczekać trochę bo dam np przykład : taki gtx 8800 za około 2000zł (oczywiście w jakiejś tam super hd ultra oc super werszjon) teraz ledwo ciągnie gry na low a np taki gtx260 który wyszedł rok póżniej (za 1000zł) z q6600 potrafi włączyć na full detalach fc3. Nie raz widuję na necie coś takiego

. Lepiej poczekać/wstrzymać się z kupnem nowego komputera ?

Jak kupisz teraz kompa z dzisiejszymi kartami (nie kupisz karty DLA CIEBIE nowej tylko niedawno wydaną) to bez problemu poradzi sobie z next genem :slight_smile:

Wielkie halo o next-geny, a wyjdzie jak zwykle i komputer bez problemu sobie z tym poradzi nawet nie jakiś epicko nowy :slight_smile:

W PC zawsze możesz ustawić niższe detale czy nawet rozdzielczość, więc i na starszym sprzęcie pójdzie.

Możesz kupić coś nowszego, gdy poczujesz że to co masz to za mało.

Co to oznacza “epicko nowy”? :wink:

Przez epicko nowy miałem na myśli, że w momencie wyjścia next-genów “polecisz do sklepu” kupić sprzęt za parę kafli bo to next-geny teraz wychodzą gdzie okaże się, że nie potrzebnie.

Myślę że karta o mocy obliczeniowej ~4TFlops spokojnie poradzi sobie z przyszłymi grami w 1080p.

Nextgeny szybko przejdą na 720p w pogoni za “detalami”, siedząc przed tv to nie przeszkadza.

Na pc 1080p lub więcej to konieczność bo wyświetlacz jest znacznie bliżej, dlatego karta musi być wydajniejsza niż ta zamontowana w konsoli, dodatkowo optymalizacja gier jest gorsza.

Oczywiście miałem na myśli wysokie detale, do pogrania na średnich spokojnie wystarczy karta za 400-500zł.