Przejście z 32bit na 64bity

Witam!

Zakupiłem wczoraj nowego mocnego kompa z oryginalnym systemem Vista Home Premium 32Bit, niestety sprzedawca nie poinformował mnie, że również zakupione 4GB ramu nie będą poprawnie działały z systemem 32 bitowym, wykrywa troszeczkę ponad 3GB.

Czy jest możliwość legalnego przejścia z systemu 32 bitowego na 64bitowy? Windows jest w wersji OEM.

A jaki masz procesor ??

Żeby mieć 64bitowy system musisz także mieć 64bitowy procesor :roll:

Pytam się ponieważ słowo “mocny” nie wiele mówi

Znałem już takiego dla którego “nowy, mocny komp” to 1GHz 256RAM …:stuck_out_tongue:

Oczywiście że mam 64 bitowy procek, C2D 6750 @ 2.66

Reszta kompa to: GF Gigabyte 8800GTS 512, płyta Gigabyte GA-P35-DS3R IP35 s775, 4x1GB GEIL ULTRA.

PS. Nie wyobrażacie sobie nawet jak jestem wkurzony, w sklepie przy zamiawianiu powiedzieli coś takiego: nie warto brać 64 bit bo możliwe że coś nie będzie działać, sterowniki mogą nie być zgodne itp. Chyba sami nie wiedzieli o tych pamięciach, oczywiście systemu już zwrócić się nie da ;/

zainstaluj 64 bitowego Linuxa, bo Windowsa 64x jeśli chcesz mieć to musisz niestety oddzielnie kupić…(jeśli kupiłeś system 32 bitowy)

Lepiej mieć te kilka MB ramów mniej niż przesiąść się na system 64 Bitowy według mnie 32 bity narazie są lepsze od 64 Bitów :mrgreen:

Jasne do kompa do gier wsadzi linuxa :lol: :x

Znając M$ jeśli chcesz mieć 64bity to będziesz musiał kupić Viste x64 jednak poczekaj na SP1 do Visty, który podobno naprawi ten błąd w 32bitowej viście.

Jak masz 64 bitowy procesor to nie oznacza że musisz mieć 64 bitowy system :wink: Jak nie masz kasy albo nie chcesz narazie wydawać to zostań na 32 bitowym.

Ściągnięcie i zainstalowanie SP1 RC nie pomogło rozwiązać problemu. Ale po świętach w pierwszy dzień roboczy zadzwonię do microsoftu i się zapytam o możliwość wymiany nośnika na 64-ro bitowy.

No tak każdy doradza ci tu wersję 32-bit, nie patrząc na twoją konfigurację. Moja jest bardzo podobna C2D_e6300@3.2, 4GB Geil Ultra 800, GPU GF8800GTX, ty masz lepszy procesor. Na takich konfiguracjach system w wersji 64bit chodzi jednak lepiej, zdecydowanie lepiej :slight_smile: gry raczej tak samo jak na 32bit-owej wersji. Wybór należy do ciebie skontaktuj się z microsoft-em, czy to legalne.

złóż reklamację w sklepie na podstawie niezgodności towaru konsumpcyjnego z umową sprzedaży (tzw. rękojmia). powiedz, że miałeś mieć 4GB ramu, a nie 3-z-hakiem, że zostałeś wprowadzony w błąd przez sprzedawcę i zażądaj udostępnienia przez sprzedawcę visty x64.

w razie problemów - http://www.uokik.gov.pl/ :slight_smile:

Kto powiedział, że komp jest do gier? Być może jest, ale tego autor nie powiedział, równie dobrze może być do obróbki filmów, gdzie Linux sprawuje się bardzo dobrze…

Oki jeśli nawet to na samym Linuxie nie wysiedzi prędzej czy później będzie chciał w coś zagrać, podkręcić kompa lub cokolwiek innego i wtedy wróci do windy więc tekst “przejdż na linuxa” naprawde rozwiązuje problem :lol: :expressionless: Nie sprowadzaj dyskusji do winda vs. linux bo w tym temacie to nie ma nic do rzeczy pomijając inne aspekty owego pojedynku :wink:

Tajfo, to ty zaczynasz walkę Windows vs. Linux mówiąc tak:

więc łaskawie nie mów takich żenujących głupot, bo ty akurat nie wiesz, czy on wysiedzi, czy nie wysiedzi…jakoś sporo osób z tego forum używa Linuksa, i nie widzę ich tęsknoty za podkręcaniem czy graniem na windowsie(co doskonale można robić na linuksie, do gier Wine/Cedega, do OC też pewnie są programy, a najlepszym jest BIOS, więc nie wiem, co wspólnego ma z OC akurat Windows…)

Pierwszy się przyczepiłeś, autor tematu kupił Winde dał za to pieniądze a Ty doradzasz żeby to olał i przeszedł na jakiegoś linucha, dobrze się czujesz? Może u Ciebie nie ma problemu bo mama da na nowe =D> Zachowaj te żenujące głupoty dla siebie!

Ktoś proponował linuxa do komputera gdzie został kupiony już Windows czyli komp będzie też służył do grania to oczywiste biorąc pod uwagę także konfig. Pewnie Ty wiesz, że będzie używał linuxa kupując wcześniej winde i pyta teraz jak zmienić 32 na 64 bitowy OS M$ gratuluje :x pomyślunku :x , podobnie znajomości pisowni w języku polskim no chyba, że gardzisz swoimi rozmówcami zawsze.

To są dopiero żenujące głupoty :expressionless: nie trolluj [-X

Ale co ja mogę mu poradzić, jeżeli już kupił 32 bitowego Windowsa? Myślisz, że sprzedawca ot tak wymieni mu to na 64 bit? Czy linux nie może być jako drugi system obok windowsa? Na jednej partycji instaluje 32 bit wina do gier, na drugiej 64 bit linuxa do innych programów, które wymagają 64bit. Czy ja go obraziłem proponując Linuksa? Przestań. Podałem swoją propozycję - czy to coś złego? Samez19 sam wybierze…a i czy to, że piszę z małej litery zaimki, znaczy, że go obrażam? Prędzej ty obrażasz mnie nazywając mnie trollem…