Przejście z 32bity na 64 - jak się dowiedzieć jaki mam cd-key?

Witam, jestem posiadaczem windowsa 10 z aktulizacji z windowsa 7 32 bitowego. Chciałbym przeinstalować na windows 10 64, ale nie wiem skąd mogę dowiedzieć jaki mam cd-key. Użyłem programu, którego odczytuje z windowsa 8, ale przy wpisywaniu pokazuje mi, że nieprawidłowy. z windowsa 7 również nie działa. Gdzie mam napisać, albo jaki program ściągnąć mam, aby się dowiedzieć jaki mam cd-key? Proszę o szybką pomoc :wink:

Nie jest Ci potrzebny klucz do instalowania Win 10 jeśli już przeprowadziłeś aktualizacje, do tego wszystkie klucze Win 10 po uaktualnieniu są takie same, więc poznanie klucza nic Ci nie da.

Zainstaluj Win 10 64 bit na czysto, bez podawania klucza podczas instalacji.

A obraz z internetu może być? I czy formatować dysk na którym teraz jest win 10 64?

Obraz może być z “internetu” tylko nie z dziwnego źródła ale z oficjalnego serwera Microsoftu.

Jest dostępny legalnie, za darmo!

 

Jaką wersję Windows 7 miałeś do tej pory? Czy była legalna?

 

 

Teraz masz Win 10 32bit a nie 64.

Tak, formatujesz partycję i wykonujesz pełną instalację

Czyli nielegalna.

 Legalna, ale niezgodna z licencją. Nie można przenosić OEM między komputerami.

 

W jaki sposób aktywowałeś system po przeniesieniu na inny komputer?

od razu słowa wytłumaczenia, 7 starter usunąłem z netbooka, bo nie dawałem rady. Po prostu zainstalowałem 7 starter, zainstalowałem sterowniki do internetu, wpisałem cd-key i się aktywowało, nie było problemu. Tak jak Cedar mi napisał, tak zrobiłem i co dziwne, działa! Trochę zrobiłem to niezgodnie z licencją, ale czego się nie robi dla oryginalnego windowsa ;> Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia

Wcześniej czy później wyświetli monit “Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna”. 

Oryginalny “inaczej” czyli nielegalny. Użytkując go na innym komputerze niż był zainstalowany fabrycznie, łamiesz zapisy licencji czyli masz pirata. To, że uaktualniłeś go do Win 10 nic pod tym względem nie zmienia.