Przejście z ADSL na DSL

Witam, nie wiem czy taki temat już był, ale nie znam się na określeniach przewodów. Mam neostrade i łącze ADSL (RJ-11), ale jest bez routera co sprawia że jest bardzo niewygodne, ponieważ mam 3 PC i 2 laptopy w dużym domu. Mam fajny inny modem Netopii DSL z wbudowanym routerem i wi-fi, ale on ma szersze wejście. Jest jakaś przejściówka abym mógł korzystać z niego? W ogóle jest jakiś tani sposób abym nie musiał ciągać masę kabli po domu, a laptopy były pod wi-fi?

Pozdrawiam,

Pszczoła

To jest sam router ze switchem, bez modemu (używany do podziału internetu z sieci LAN np. osiedlówek czy radiówek). Do niego musiałbyś mieć w modemie wyjście RJ45, a takich chyba w sprzedaży nie ma (choć mogę się mylić, sam mam prawie identyczny problem).

Dobra, jak sobie z tym radzisz? Trzeba router?

Jeśli chcesz dokonać podziału łącza typu ADSL powinieneś zakupić router wi-fi z wbudowanym modemem ADSL i odpowiednio go skonfigurować :slight_smile: Chodź jest jeszcze inne wyjście ale to zależy jaki modem dostałeś od TP SA. Pozdrawiam :slight_smile:

Modem to Sagem 800. Ile kosztuje taki router i gdzie można coś takiego dostać?

Dajcie mi podpowiedz czym i jak najlepiej rozdzielić sygnał, aby miał również wi-fi.

Jak sobie radzę? Założyłem temat na forum w tym dziale, w którym jeszcze nikt nie odpisał :slight_smile:

Niestety z tym modemem co dostałeś nic nie zrobisz ponieważ ma on złącze USB. A jeśli chodzi o router wi-fi z modemem ADSL to takie urządzonko możesz dostać w każdym sklepie komputerowym. Jeśli router bedzie miał wi-fi tak jak napisałem to będziesz mógł korzystać z internetu bezprzewodowo na laptopie :slight_smile: Poniżej link do takiego routerka na dość dobrym chipsecie Broadcoma i kilkoma bajerami :

http://www.allegro.pl/item513497925_tp_ … _wisp.html

Pozdrawiam :slight_smile:

Acha, czyli poprostu muszę zmienić modem.

Dzięki :slight_smile: