Przejście z Kitkat na Lolipoop czy warto?

Witam czy warto przejść na nowszy system Androida? Bo podobno w Lolipoop powiadomienia widać nawet bez odblokowania to wg. mnie nie jest zbyt dobre. Bo teraz mam ustawione odblokowanie na wzór to mimo to ktoś bez wzoru przeczyta mi sms’a?

Sam nie sprawdzisz, to się nie przekonasz. Po zainstalowaniu Lolipoop, zawsze możesz wrócić do KitKata, jeśli coś Ci się nie spodoba. Androida warto aktualizować, choćby dla nowszych zabezpieczeń. 

Rozumiem w jaki sposób mogę wrócić do Kitkata przywracając ustawienia fabryczne?

W przypadku Lizaka, niektóre gry przyśpieszyły dzięki ART, ale bez szału (wiadomo). W moim przypadku, poza przywyknięciem do nowego designu, bateria zaczęła działać nieco dłużej. Ogólnie telefon jest nieco żywszy.

Jeśli jest możliwość aktualizacji - warto. Zawsze to aktualizacja zabezpieczeń, choć nie każdemu pasują nowe szaty systemu.

Przywracając ustawienia fabryczne, nie powrócisz do KitKata, nie ma takiej możliwości. Jest pełno poradników w sieci, gdzie jest opisane, w jak prosty sposób instalujesz Androida.

Zdecydowanie warto. Na początku może być lekki szok, ale ta wersja jest lepiej pomyślana niż 4.4 i generalnie znacznie wygodniejsza w użytkowaniu.

Możesz ukryć powiadomienia na ekranie blokady w ustawieniach zabezpieczeń.