Przejście z Play Fresh do Play Abonament - kilka pytań

Witam,

jestem w Play Fresh od ponad półtora roku i chciałbym przejść do Play Abonament 29 (bez telefonu) w związku z tym mam kilka pytań.

  1. Czy mogę z tym nr, który mam obecnie w PF przejść do PA?

  2. Czy przez pierwsze trzy miesiące będę płacił 14,90zł?

  3. Czy muszę posiadać jakiś inny dokument do podpisania umowy, oprócz dowodu osobistego?

Jedynie co posiadam to: prawo jazdy, karta debetowa.

Nie pracuję, chodzę do liceum kl. III, więc żadnego zaświadczenia o zarobkach nie jestem w stanie dostarczyć, również nie płacę żadnych rachunków na moje dane.

Jak nigdzie nie pracujesz i nie płacisz żadnych rachunków raczej nie będziesz mógł przejsc na abonament najlepiej zadzwoń albo podejdz do salonu play i się dowiesz

  1. Tak

  2. W zależności od abonamentu. Ja polecam rozwiązanie, którego nigdzie się nie podaje. Otóż warto wziąć abonament bez telefonu. Biorąc telefon od operatora na dłuższa metę przepłacamy za niego. Podpisując umowę bez telefonu płacimy 50% abonamentu. Np ja wziąłem LongPlay69 czy jakoś tak. Miesięcznie płacę 34,50zł, minut do wszystkich mam mnóstwo a przez cały okres trwania umowy do Play za darmo. A co z ceną za telefon? Przykład: Nokia 5530 za złotówkę. OK, ale biorąc pod uwagę to, co napisałem powyżej płacimy dodatkowo 34,50zł x 24 miesiące i wychodzi 828zł, a przez internet można ten telefon kupić nowy za 650zł. Na przykładzie widać różnicę. Są modele, w których różnica ta jest dużo bardziej widoczna.

  3. Hmmm… Ja podpisywałem umowę z Play na legitymację studencką (wtedy jeszcze nie miałem dochodów). Kto wie. Może oferta ta dotyczy też pełnoletnich licealistów. Zadzwoń do Play i się dowiedz co i jak.

Dzięki za odpowiedź.

Tak jak już pisałem w pierwszym poście, chcę sam abonament bez telefonu, ponieważ telefon posiadam w bardzo dobrym stanie właśnie N5530 :slight_smile: