Przejście z SD na HD w Cyfrowym Polsacie - jak to zrobić?

Witam.

Potrzebuję pomocy osób nieco zorientowanych w ofercie Cyfrowego Polsatu. Posiadam obecnie dekoder Echostar DSB-717. Moja umowa niedługo się kończy i zapewne dostanę propozycję jej przedłużenia (czy coś w tym stylu). Ja jednak chciałbym przejść na wersję HD (pewnie niektórzy zaproponują n’ke, ale nie dziękuję). I tutaj zaczyna się problem. Karta przypisana jest do konkretnego modelu dekodera (przynajmniej tak gdzieś czytałem).

  1. Czy to oznacza, że jeśli chcę przejść na CP HD to muszę rozwiązać obecną umowę i zawrzeć nową? Czy może jednak da się to zrobić bez podpisywania kolejnej? Jeśli tak, to co trzeba zrobić?

  2. Czy dekodery HD Polsatu można podłączyć bez problemów do telewizorów CRT? Czy posiadają one złącze Scart?

Proszę o podpowiedzi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów :).

jak masz kogos znajomego co pracuje w playu albo N to ci moze zaproponować umowe dla przyjaciół Parnerów N i wtedy masz dekoder HD z nagrywarka za 48zl i abonament 19zl,a z polsatem to pewnie musisz nowa umowe podpisać bo dekoder zawsze jest przypisany do karty

Można, ale wtedy nie będziesz mieć żadnej korzyści z HD.

Kpc21 oczywiście wiem o tym. Ale to byłby tylko stan przejściowy do czasu dokupienia lepszego sprzętu (telewizora) ;).

Czyli jak jest z tą umową? Trzeba rozwiązać?

Proponuję zadzwonić na infolinię i jednocześnie zwrócić się do APS-u. Może możesz, może nie, różnie to bywa z różnymi abonentami. Zależy co wypluje system Polsatu.