Przejście z SDI na Neostradę

Witam!

Mam zamiar przerzucić się z SDI na Nostradę 256 i mam kilka pytań:

Ile czeka się na zmianę usługi?

Jak długo ewentualnie zostaje się bez neta?

Jak wygląda instalacja modemu Neo - instaluję go sobie sam, czy robią to ludzie z tepsy?

Jeśli ktoś ma doświadczenia w tym temacie proszę o odpowiedź. Jeśli macie jakieś dodatkowe uwagi też piszcie. Z góry dzięki :slight_smile:

Idziesz do TP’sy i mowisz, że chcesz przejsc z SDI na Neo. Pani daje Ci kartke papieru w formacie A4 z odpowiednim drugiem, ktorą musisz wypelnic. Nie pamietam tylko czy musisz wczesniej pisac podanie o rozwiazanie umowy z SDI - ale chyba nie.

Bez neta nie zostaniesz, zanim odlaczą Ci SDI powinni być juz miec dla Ciebie modem Neo itp.

Przynajmniej mi tak Pani tlumaczyla jak chcialem przejsc na Neo. Zdecydowalem sie jednak na neta z kablowki - nie żałuje.

Jeżeli są możliwości techniczne Neo, to kilka dni.

Teoretycznie nie zostaniesz bez neta, ale jakaś krótka przerwa może być - w szczególnosci gdyby nie było wolnych portów na urządzeniu DSLAM na centralce - ale wtedy nie powinni ci odłączyć SDI.

Asysta techniczna ( i nie mylić z fizycznym podłączeniem, przychodzi technik i MÓWI - proszę zrobić to i to, a teraz to i tamto - jest tak od kiedy paru Klientów pozwało techników o fizyczna manipulację w ich komputerach :slight_smile: Dodam, że to sami klientci byli winni, ale zawsze można na kogos zwalić…) kosztuje 150pln brutto - ale sama instalacja jest bardzo prosta, zatem na pewno sobie poradzisz.

I bardzo ważne : jeżeli masz terminal HIS (ten modem do SDI) z TPSA - to w max. w ciągu 7 dni od instalacji Neo masz obowiązek go zwrócić do punktu sprzedaży TP - był dzierżawiony. Jeżeli kupowałeś go w inny sposób, to tego problemu nie ma.

też przechodziłem z sdi na neo i nie musiałem w cale oddawać modemu poniewaz zgłosili się po niego pracownicy tepsy ale w punkcie tp powiedzieli że trzeba samemu oddać taikże i tak mają burdel że szkoda słów,pozdrawiam

Dlatego i sygnalizuję ten problem, żeby potem nie był obciążony kosztami modemu. Wiem jak to bywa w TPSA - lepiej zawsze mieć plan B :slight_smile:

Musisz spełnić jeden podstawowy warunek.Abonament telefoniczny: musisz mieć minimum pakiet podstawowy tj;chyba 50 zł ,a modem powinieneś praktycznie dostać od ręki

Nie wprowadzaj w błąd - już teraz ma telefon i może ma inny abonament niz socjalny (czyli ten, przy którym nie można mieć Neo - teoretycznie :))

A jak ma socjalny, to na bank mu o tym przypomną.

Modem, a raczej zestaw instalacyjny dostanie “od ręki” po podpisaniu umowy - o ile zestaw będzie w punkcie.