Przejście z Vista Home Basic na Vista Business

Obecnie mam preinstalowaną Vistę Home Basic OEM na notebooku Toshiba. Mam możliwość uzyskania licencji na Vistę Business w ramach programu MSDN AA dla studentów.

Jak będzie wyglądało uaktualnienie do lepszej wersji? Czy wystarczy wpisać gdzieś tylko nowy klucz?

trzeba będzie włożyć płytkę z systemem by doinstalowało brakujące komponenty no i oczywiście podać nowego seriala :stuck_out_tongue:

Czyli może być problem bo mam płytkę recovery Toshiby. No i raczej już się tam nie wpisuje seriala… Ale zawsze można pobrać system ze strony albo wziąć z uczelni (w ramach MSDN AA oczywiście)

pajorro

To co dostałeś na płycie recovery to płytka z systemem windows vista basic, więc nie licz że to ta sama płytka ze wszystkimi edycjami visty ;]

Musisz w takim razie pobrać system, nagrać na płytkę i dopiero wtedy działasz z uaktualnieniem :slight_smile:

aero, no właśnie tak jest chyba :slight_smile: Bo przecież to nic innego jak obraz Visty Home Basic przygotowanej przez Toshibę. A nie zwykła płytka z instalacją systemu…

Dzięki za pomoc :slight_smile:

dokładnie tak jest :slight_smile:

Dlatego nawet klucza produktu nie wpisuje się przy instalacji systemu :slight_smile:

Wiem, bo sam mam lapka ale benq z vistą, i wiem jakie praktyki stosują producenci :slight_smile:

Prosze :slight_smile: