Przejście z Visty 64 bit na 32 bit, jak najłatwiej?

Witam,

mam oryginalną Viste Home Premium 64 bit OEM. Nie dałoby się jej zamienić na legalną Viste Home Premium OEM, ale w wersji 32 bit? Bardzo mi na tym zależy, a nie chcę wydawać od nowa pieniędzy na nową Vistę 32 bit.

Posiadacze wersji BOX mogą zamówić alternatywny dysk (ponosi się koszt nośnika i przesyłki, ok. 10 euro).

Najłatwiej to będzie jak pożyczysz nośnik z Vistą 32 bit i zainstalujesz ja na swoim kluczu. Ja tak zrobiłem z tym że miałem 32 bit oryginalną a zainstalowałem 64 bit. System bez problemu się aktywuje i jest legalny. Z OEM też to działa.

Dla zainteresowanych link do ciekawego artykułu:http://www.purepc.pl/oprogramowanie/vista_i_licencja_oem_co_warto_wiedziec?page=all

Troche dziwi mnie tylko po co chcesz 32 bit skoro masz 4 GB ram ? 32 bitowy system ci tego nie będzie obsługiwał.

LucianoG nie wprowadzaj kolegi w błąd.

Możesz sobie bez problemu zainstalować Viste 32bit i użyć dotychczasowego klucza który posiadasz do wersji 64bit.Z aktywacją nie będziesz miał najmniejszego problemu.Problemem będzie zdobycie płyty z systemem,ja nie polecam ściągania z torentów.Popytaj znajomych może ktoś ma.

Rozumiem! A czy można taką “pożyczoną” płytę (na własnym) kluczu przepalić?

P.S. Co z tego, że mam 4GB RAMU, skoro nic nie chodzi mi na tym systemie poprawnie :frowning:

Tak.Nie zastanawiaj się czy to jest legalne jak masz legalną płytę w wersji 64bit.Nie popadajmy w paranoje.

Ale będę mógł taką Vistę 32 bit na kluczu od 64 bit legalnie aktywować i pobierać updaty bez konsekwencji?

Poczytaj tu: http://www.purepc.pl/oprogramowanie/vis … c?page=all

Po lekturze wycofuję pierwszego posta, zapomniałem dopisać.

Właśnie wymieniłem się z jednym użytkownikiem naszego forum. Kopia jego Visty Ultimate 32 bit PL (na płytce), w zamian za kopię mojej Visty Home Premium 64 bit PL. Zobaczymy co z tego wyniknie. Trzymajcie kciuki :slight_smile:

P.S. Oczywiście oba systemy “orydżinal”

przecież można znaleźć na p2p oryginalne obrazy Visty od MS (MS udostępnia sumy kontrolne więc można je sprawdzić)

dragonik gdzie?

Ad.1 musisz zdobyć z obojętnie jakiego źródła płytę z Vista, użyć przy aktywacji swojego klucza i będziesz w 100% legalny bo tak naprawdę przy kupnie systemu klient nabywa tylko klucz

produktu na własność.

Ad.2 Co niby ci nie chodzi pod Vista x64 ? ja mam i wszystko zasuwa idealnie.

Gry chodzą z mniejszą wydajnością niż np. na 32 bitowym Windowsie XP. Chyba komputer mam do Visty ok, no nie?

Możesz widzieć różnicę bo masz słaby procek.

Dodane 18.06.2009 (Cz) 18:32

Możesz widzieć różnicę bo masz słaby procek. AMD Athlon 64 X2 4800+ @2.95GHz jest wolniejszy nawet od podkręconego Pentium Dual Core E2140 @3GHz.

Teraz będę zieniał na X3 720 BE i MOBO Gigabyte GA-MA770-UD3? Będzie to wystarczający sprzęt?

Będzie to duży skok, jednak gry wyraźnie preferują procki Intela tzn. twój X3 będzie wolniejszy od mojego E8400. AMD zrobiło duży skok wydajnościowy wprowadzając Phenom II jednak Intel zrobił to już przy wprowadzaniu pierwszej generacji Core 2 Duo.

Wiem, ale są ponoć gry, w tórych X3 świetnie się spisuje, np. Far Cry 2, GTA IV.

Powiem tak Far Cry 2 i GTA IV będą chodzić dużo lepiej na X3 niż na Athlon-ie ale i tak będzie minimalnie gorzej niż na np: E8400.

Dobra rada AMD nadal jest krok za Intelem, świadczy to chociażby to że AMD PII X3 jest wolniejszy/równy od Intel C2D E8x00 X2

Ja jestem fanem AMD ale mimo to od jakiegoś czasu wybieram procesory Intel-a bo liczy się dla mnie wydajność.

Mam już X3 i leży u mnie w pudełku jakieś 3 miesiące (dostałem), myślisz, że w połączeniu z GA-MA770-UD3, 4GB RAM’u 800MHz CL5 i HD4850 będzie solidnym zestawem gamingowym?