Przejscie z visty na 7

Witam! Zastanawiam się nad kupnem systemu operacyjnego Windows 7. I mam kilka pytać które mnie dręczą, bo mam laptopa HP do którego nie miałem żadnych płyt z kodekami tylko mam nagrane recovery manager. No i czy jak zainstaluje 7 to stery przejdą mi z visty czy jak to jest?

  1. czy po zainstalowaniu 7 bez formatowania zostaną mi wszystkie pliki w nienaruszonym stanie?

  2. Co z tymi sterownikami?

3.Czy w ogóle 7 jest lepsza od visty?

  1. czy nie strace gwarancji na laptopa przy zmianie systemu?

Z góry dzięki za odpowiedzi do tych może glupich pytań :slight_smile:

  1. Raczej tak, ponieważ to aktualizacja systemu.

  2. Również powinny zostać.

  3. Tak! !!

  4. To zależy od producenta(chyba). Sprawdź na stronie producenta.

Powinny… ja wolałbym odpowiedz napewno :stuck_out_tongue: bo nie chce lapek mi potrzebny jest cały czas to nie chcialbym jakis problemów później. Może zapytam tak. Kto takie coś już robil i potrafi odpowiedzieć na moje pytania?

A ja się podłącze pod temat, gdyż chciałbym tak bez formatu zaktualizowac sobie windowsa viste business 32 na 7 proffessional 64,. Czy to możliwe?

jeżeli masz procka 64 bitowego to bez problemu

@ Kaczor_90

dziwne mi jakoś nie chciało z visty ultimate 32 bit przejść na win 7 64 bit. Kolega pisze,że chce zrobić to bez formatowania. Albo nie umiem czytać ze zrozumieniem.

Chyba nie da rady, gdyż po zbootowaniu płytki kiedy wybieram opcje zaktualizuj prosi o uruchomienie systemu i zrobienie tego na nim. Tyle tylko że przy probie uruchomienia instalatora pod windowsem krzyczy ze to wersja tego pliku jest niezgodna z używaną wersja systemu.

Nie ma możliwości aktualizacji z systemu 32 bit do 64 bit poprzez standardowe narzędzie aktualizacji.

Oczywiście taka opcja jest możliwa ale tylko poprzez instalację niestandardową* (czytaj: czystą) gdzie instalator usuwa pliki z całej partycji na której instalowany jest system.

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -windows-7

* instalację systemu x64 (chyba) można zainicjować z poziomu systemu x86 (32bit) wtedy nie trzeba grzebać już w BIOSie)

Generalnie windows 7 bardzo ładnie wykrywa sprzęt, w razie czego pobiera również sterowniki z internetu.

Temat przerabiany setki razy… Jak dla mnie: TAK.

Nie. Producent sprzętu nie narzuca ci programów z jakich możesz korzystać.

to w takim razie zostaje mi jeszcze tylko odpowiedz n 1 pytanie. Pliki zostaną w nienaruszonym stanie?

Jestem świeżo po upgradzie (zrobiony wczoraj). Upgrade zrobiłem na laptopie Compaq (stajnia HP). Całość trwała 2 godziny i 40 minut.

Wybrałem opcje upgrade i po zakończeniu procesu wszystkie pliki były na swoim miejscu, łącznie z tapetą która miałem na Viście.

@arre

o widzisz - 2 godziny i 40 minut wydaje się długo - przecież 7 instaluje się 15-30 minut (u mnie około 20), ale później cały dzień schodzi na instalacji softu i ustawianiu systemu pod siebie…