Przejście z Visty na Xp (laptop)


(Krystianskarbek) #1

Witam mam takie pytanie , mam taki oto laptop http://www.arest.pl/produkt/11152/Fujitsu-Siemens-AMILO-Pi-2515-T7100-1-8-1024-MB-160-GB-DVDRW-15-4-WIFI-Vista-HB/wlasciwosci

Zainstalowany na nim system vista home premium 64bit . Chciałbym przejść na Xp professional 32 bit Service pack 3 . Czytałem że przy przejściu z visty na xp trzeba integrować sterowniki dysku twardego czy coś w tym stylu . Może ktoś to wyjaśnić i czy w ogóle w tym laptopie zachodzi taka potrzeba?


(adam9870) #2

Odpalisz instalację Windows XP, jeżeli instalator XP nie wykryje dysku, to potrzebny będzie sterownik.

Sterowniki znajdziesz tutaj http://support.ts.fujitsu.com/Download/ ... =0&NavIDs= ale producent Twojego laptopa nie zamieścił sterowników dla XP.

Używałem Visty na podobnym sprzęcie i wszystko było w porządku. Jedynie dołóż pamięci RAM i zainstaluj czysty system (bez dodatków producenta laptopa).


(stalesz) #3

Odpukać,,ale licz się z BSOD przy próbie instalacji XP.Producent nie przewiduje komaptybilności tego systemu.


(Krystianskarbek) #4

I co będzie jak nie wykryje tych sterowników bo na stronie producenta ich nie ma ? :frowning: Czy może ktoś znaleźć sterowniki od tej płyty intel 965GM Express

ICH8-M


(Butcher696) #5

Najpierw sprawdź ,jeżeli nie to wtedy pytaj dalej a co do systemu Windows XP nadal jest popularniejszy od innych możesz również zainstalować 7 lub 8 o wiele lepsze są i stabilniejsze od visty lecz gorsze od XP pod względem wydajnośći na gorszych maszynach (nie mówię tu o pc za 4000+ bo na takich wydajność jest idealna)


(Krystianskarbek) #6

Czy to są te stewrowniki ?http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=20775〈=eng&OSVersion=Windows%20XP%20%20*&DownloadType=Drivers


(Pablo_Wawa) #7

System Vista Home Premium nie zezwala na downgrade do Windows XP - możesz zainstalować Windows XP jak masz na niego (osobną) licencję - mam nadzieję, że to jest dla Ciebie jasne?


(MrBeckham666) #8

jeżeli producent laptopa nie wspiera xp. czyli nie ma do niego sterowników a bez sterowników nic nie zdziałasz.

co do instalacji to zawsze da się zainstalować. ale po co komu system bez driverów.

-- Dodane piątek, 14 grudnia 2012, 15:31 --

i również polecam sevena w porównaniu do visty;]


(Piotrkijak) #9

To nie jest dobry pomysł. Jak już, sugeruję wymianę na 7 X64, bo głowę daję, że następny temat jaki założysz to prośba o udostępnienie sterowników do grafiki, czy innego komponentu oraz zdziwisz się, że Windows nie widzi całej pamięci.