Przejście z Visty na XP

Witam,

posiadam Vistę x64 bit, chciałbym zrobić przesiadkę na XP 64 bit, jednak mam kilka pytań. Czy XP Pro x64 obsłuży mi 4GB ramu i wszystkie czesci mojego kompa (info w podpisie)?

Jakie są wady xp x64 (jeśli w ogóle są)? Czy opłaca się w ogóle zmieniać Vistę na XP ?

Tak wszystko obsłuży nie zapominaj, że XP 64bit jest w języku angielskim nie ma polskiego. Według mnie nie wartop ponieważ na wielordzeniowe procesory jest bardziej Vista.

lepiej zostań przy Viście, XP w wersji 64 bit nie działa tak dobrze, jak by sie tego chciało, Vista pod tym względem jest lepsza. Pozdrawiam

Poza tym na XP 64-bit prawie w ogóle nie ma sterów.

Nie warto go kupować. [-X

Jest nieoficjalne spolszczenie do Xp x64, można znaleść w google’ach. Jest też specjalna wersja modyfikowana x64 PL na internecie - kwestia obsługi google. Tak po za tym ja nie jestem za Vistą, owszem jest dosyć dobra, ale mnie denerwuje. Widnows 7 już jest o niebo lepszy :slight_smile: Ja jestem za tym żebyś zmienił system.

nie zmieniaj visty na xp na xp64bit nie ma sterów albo najlepiej kilka miesięcy poczekaj na finalną wersję 7

Kilka miesięcy… Win7 ma wyjść dopiero pod koniec roku 2009. :confused:

Jak nie ma sterów do XP x64 jak są ? Ja miałem przez rok XP x64 i do wszystkiego miałem stery. XP x64 to bardzo dobry system i nie mylić go z XP 64bit.

RMK_99 Boże, przecież XP x64 i Xp 64bit to jedno i to samo! Ale ty gadasz głupoty…

I tu się mylisz. Bo XP x64 to mocno poprawiony XP 64bit.

Ja na twoim miejscu nie przesiadałbym się z Visty na XP. Gdyby to był komputer 32-bitowy to całkiem inna sprawa. Póki co wytrzymaj na Viście i jak Microsoft wypuści Windows 7, to wtedy coś będziesz kombinował. Lecz ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Coś mi się tu nie zgadza. ;d Bo przecież na systemy 64bitowe mówi się x64 lub 64 bit. ^^ Więc różnicy nie ma. Chyba, że nie mówisz o systemie 64bitowym tylko jakiejś przeróbce której nadano nazwę XP x64? xD

@topic:

Chyba się wstrzymam na razie, ostatnio mało używam kompa więc mało do czynienia mam z Vistą. ^^