Przejście z Win 7 na Win 8

Cześć

Niby coś prostego, a jednak…

Chciałbym w starszym laptopie  Toshiba Satellite C 655 przejść z Win 7 Home Premium na system Win 8. Ze strony microsoftu pobrałem asystenta uaktualnienia. Program sprawdza i pokazuje co znalazł, co nie będzie działać itd. Wszystko idzie normalnie, aż do momentu kiedy wyskakuje komunikat, że nie można się teraz połączyc/ we can’t connect right now. Sprawdziłem, że ludzie mają z tym problemy i podawali możliwe przyczyny ze strony serwerów microsoftu. Porady co zrobić z innego forum - (połączyć się kablem a nie przez wifi z internetem, wyłączyć program antywirusowy i firelwalla). Wszystko to zrobiłem i dalej nie można się połączyć. Zainstalowałem wszystkie możliwe uaktualnienia. Czy coś robię źle? Może gdzieś już na forum był podobny temat. Czy w tym modelu jest opcja przejścia na Win 8?

Czy ktoś może pomóc co zrobić dalej?

Teraz uaktualnienia są do 10-tki, na pewno to do 8-ki jest już nie aktywne.

Uaktualnienie z Windows 7 do Windows 8 nigdy nie było za darmo. Asystemt który pobrałeś może jedynie sprawdzić czy uaktualnienie jest możliwe, ale nie można zainstalować Windows 8 jeśli nie masz licencji a wraz z nią klucza licencyjnego. Jednakże jest możliwość darmowej aktualizacji do Windows 10, czyli takiej bardzo ulepszonej ósemki :slight_smile:

Na wykonanie aktualizacji do Windows 10 masz czas do sierpnia tego roku. Potem oferta wygaśnie, i nie będziesz już mógł bezpłatnie uzyskać systemu nowszego niż windows 7.