Przejście z Windows 10 na Windows 11

Czy faktycznie wpisując w rejestrze pewne wartości można legalnie pobrać w aktualizacjach windows 11 pomimo nieobsługiwania typu procesora ?

Można zainstalować na czysto (przez Windows Update chyba się nie da ale mogę się mylić) Windows 11 na komputerze z nieobsługiwanym procesorem dodając przed instalacją odpowiedni plik REG ale może się to wiązać z brakiem otrzymywania aktualizacji dla tak postawionego systemu z Windows Update więc nie wiem czy jest sens póki Windows 10 ma wsparcie od producenta czyli do 2025 roku.

Pozdrawiam!

Przy okazji żeby nie zakładać nowego tematu- jak można zainstalować na nowo painta w win 10 bo go odinstalowałem przypadkiem?

Nie wiedziałem że da się odinstalować Painta z Windows 10. Jak go ponownie zainstalować to niestety nie wiem.

Pozdrawiam!

Paint na Win 10 juz nie istnieje. Teoretycznie mógłby być dostepny poprzez te funkcje

Tyle ze z reguły już tam nie figuruje.

Jedyna mozliwośc to instalacja wersji Paint dla Windows 11 (taka istnieje) ale to nie takie proste.

How to Get the Windows 11 Paint App on Windows 10 [Guide] | Beebom

Nie trzeba nic wpisywać w rejestrze.
Wystarczy pobrać aktualny oryginalny obraz Windows 11 i wypalić go przy pomocy Rufusa.
Podczas tworzenia przy jego pomocy bootowalnego pendriva, pojawiają się opcje do użycia, ominięcia założenia konta online Microsoftu, ominiecie wymagań procesora jak i TPM.
Można również dać łatkę do starych biosów.
Sam instalowałem tak na czysto Windows 11 na starym Acerze z 4 GB ramu, jeszcze ze zwykłym Biosem i starym procesorem.
Co dziwne, system działa już ponad rok i wszystko jest OK.
Instalują się aktualizacje.
Piszą również, że z tak zrobionego pendriva, można zrobić aktualizację z Windows 10 do Windows 11 jednak nie sprawdzałem tego.
Robiłem natomiast zwykłą aktualizację z tego pendriva systemu Windows 11 na innym laptopie, również ponad 10 letnim, na którym jest również Windows 11 i działa.

Ja tam podmieniam mały plik DLL z rozpakowanego ISO 11 na ten z 10 i działa jak z Rufusa bez marnowania Pendrive.




Paint można zainstalować w wersji Classic:

Ja mam gdzieś modowany Paint z XP by miał ikony jak z Visty/7, kiedyś na serwerach Uploady, ale widzę, że mi plik stamtąd zdjęli:

(urok portali z darmowym hostowaniem plików bez konta)

OK to mu podaj tę zamianę.
Jednak Rufus jest wygodny, bo można ominąć zakładanie konta Microsoftu, wymagań procesora i TPM za jednym razem, jeśli instaluje się na czysto.

Bez obrazy ale od 2015 r. mam Windows 10 i działa ale to nie znaczy ze zawsze dobrze.
Róznie tu bywało.

Dlatego

To ze cos sie uruchomiło na sprzęcie gdzie trzeba było bajpasować oryginalny system przy pomocy innych aplikacji lub grzebania w systemie , nie majac pojecia co tak naprawde sie robi, oznacza tylko ze to sie uruchomiło a nie ze będzie dobrze działać.

P.S. Windows, Linuxy, Android czy MacOS to tylko systemy operacyjne których jedynym celem jest instalowanie i uruchamianie wszystkich dostepnych dla danego systemu aplikacji tak by sprawnie działały.

Napisałem Windows 11 i działa, ponieważ nie ma z nim żadnych kłopotów.
Czyli działa dobrze.
Jednak te stare lapki mają zmienione dyski twarde na SSD i pamięci 4 GB stąd system Windows 11 pomyka na nich dobrze.
Co i tak mnie dziwi.

Okreslenie „działa” Czy nawet „działa dobrze” nie bjest równoznaczne z określeniem „będzie dobrze działać”.
To nie mój wymysł a stwierdzenie producenta ze nie daje żadnej gwarancji czy wszystkie lub którekolwiek aktualizacje bezpieczeństwa zostana wtedy prawidłowo zainstalowane lub w ogóle zainstalowane. A to w systemie, który jest jak na razie systemem niedopracowanym, gdzie producent co rusz cos w nim zmienia, bezpieczne nie jest.

E tam, oczywiście, że nie ma żadnej gwarancji na takim niewspieranym sprzęcie, że system „będzie dobrze działał”.
Opisuję sytuację, że do tej pory a minął rok jak jest zainstalowany, działa dobrze.
Nie napisałem nigdzie, że będzie dobrze działał.
Napisałem, że już rok działa dobrze.
Przecież nikomu nie radzę, aby go na siłę instalował na niewspieranym sprzęcie, ale jak ktoś chce to ma info, że na takich leciwych sprzętach działa.
Według mnie bardzo dobrze, bo nie ma żadnych zwiech, nie wysypuje się, aktualizuje i można swobodnie bez żadnych kłopotów z niego korzystać.
Więc czego oczekiwać więcej…że się w przyszłości po jakiejś aktualizacji rozłoży.
No chyba proste, że należy liczyć się z taką możliwością.
Żadnej gwarancji przecież nie dałem wyrażając się, że działa.

Nie obchodzi mnie to czy z twojego punktu widzenia system działa na zasadzie.
" u mnie działa dobrze"
Nie jestes sam
Pisze o czyms czego moze nie rozumiesz.
Co znaczy ze działa dobrze?
Że masz gwarancje iż producent po wykryciu jakiegokolwiek 0-day w jak najszybszym trybie zablokuje ewentualny exploit, poprzez aktualizację?
A skad o tym bedziesz miał pewnośc ze to zadziała, gdy

No ale działa dobrze. Tylko ze co to oznacza?

Ty tak poważnie?
System Windows 11 działa dobrze na moim starym ponad 10 letnim Acerze z dyskiem SSD
Teraz weź te leki, które powinieneś i daj spokój.
Ponieważ, kiedy piszesz z sensem to jest OK.
Ale jak odlecisz…to pozamiatane.

Zdaje sie ze miałes jakies problemy z defenderem i nie tylko na starym dobrze zaktualizowanym Win 10.
Proponuje byś zanim cos napiszesz, przejrzał swoje tematy i zamiast pisać

Włączył pamięc, chłopczyku.

Dobranoc cyngielku, spij dobrze. :joy:

A co to ma do rzeczy.
Windows 10 mam na 2 letnim lapku i nie jest (nie było) to żadnym moim problemem, tylko jest to problem ogólny, ponieważ z jakichś przyczyn system nie czyści tej historii samoczynnie nie tylko u mnie, poczytaj w sieci.
A co do tego co oznacza, że działa dobrze to:

Według ciebie to nie jest dobrym działaniem, więc OK.
Według mnie jest i będziesz mi dalej zarzucał, że napisałem, że system działa…
Nie wiem dlaczego nieraz tak piłujesz temat, kiedy w sumie nie ma to większego sensu.
Niepotrzebnie wdaję się z tobą w dyskusje, które przeważnie nie mają końca i do niczego nie prowadzą.

pozostań przy Win 10 !!


sprawdź w ustawieniach

a mi na rocznym niechce ;(

Skoro masz taki komunikat to zostań na Windows 10.
Jak napisał wyżej @Yakii nie przechodź na Windows 11, bo nie będzie działał ci prawidłowo na tym sprzęcie.
Widocznie nie masz TPM, lub nieodpowiedni procesor.
Kombinowanie z obejściem nie daje gwarancji, że będzie wszystko działało dobrze.
Tak jak pisze, możesz sprawdzić w aplikacji sprawdzanie kondycji komputera, jakich nie spełnia twój sprzęt wymagań.
Może, wymaga tylko aktualizacji sterowników itp.