Przejście z windows 10 na windows 7

Witam,

próbowałam przejść z Windows 10 na Windows 7. Podczas instalacji wyskoczył mi błąd 0x80070002. Potem, gdy dałam Odśwież pokazało mi że komputer nie może odnaleźć dysku i wycofało mnie na ekran główny instalacji. Nacisnęłam przycisk napraw i pokazało mi ponownie że komputer nie może odnaleźć dysku. Co mam robić? 

Liczę na szybką odpowiedź i mam nadzieję że wszystko opisałam zrozumiale :) 

Pozdrawiam 

To czy dysk jest wykrywany możesz sprawdzić w BIOSie. Sam efekt jego pracy słychać też w postaci cichego hałasu i lekkich wibracji, o ile nie masz SSD.

Jeśli zostałaś obecnie bez systemu to najprościej będzie wgrać ponownie windows 10. Możesz pobrać ze strony Microsoftu https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i nagrać na DVD lub przygotować bootowalny pendrive np. programem Windows 7 USB/DVD Download Tool czy Rufus. W przypadku windows 7 ściągnięcie instalki jest bardziej kłopotliwe.

Chyba że masz fabryczne recovery to możesz wykorzystać i przywrócić system. To jakim klawiszem je uruchomić możesz sprawdzić w instrukcji obsługi np. dla Samsunga jest to F4, Asusa F9. Wszystko powinno pójść gładko, o ile dysk nie jest uszkodzony.

Pogrzebałam trochę w BIOSie i wygląda na to że komputer uruchamia się z Windows 10 ale jednak zajmuje mu to trochę czasu. 

Jeśli chodzi o instalację Windows 7 to sprawa wygląda teraz tak, że po wybraniu języka i po naciśnięciu “Zainstaluj teraz” wyskakuje napis “Instalator rozpoczyna pracę” i tak jest przez cały czas, co można na to poradzić? 

 

Jeśli chodzi o to - to nic. Nie da się uruchomić “dezaktualizacji” z poziomu działającego nowszego systemu. Jeśli aktualizowałaś Windows 7 do Windows 10, i nie usunęłaś plików zapasowych poprzedniego systemu - to prawdopodobnie będziesz miała w Ustawieniach dostępną opcję: “Przywróć poprzednią wersję systemu”. Jeśli jednak jest inaczej - to aby zainstalować Windows 7 - musisz usunąć Windows 10 (czyli sformatować partycję z systemem)